Kreatywne tworzenie przez dorosłych, Kreatywne zabawy, Kreatywne zabawy dla dzieci, Kreatywne zabawy dla przedszkolaków, Strefa dziecka, Strefa Rodzica

Kolorowe pudełko kredkowo-pisakowe

kolorowe pudełko na kredki

Gdy w domu jest dużo kredek, pisaków, itp. warto by były posegregowane i fajnie umieszczone w pudełku. Oto nasza wersja takiego pudełka. Jeszcze powstanie jedno podobne lub całkiem inne 🙂 Co i jak, oczywiście poniżej.

Aby zrobić pudełko na kredki, musimy pomyśleć co w nich będzie stało. Gdy już wiemy, szukamy pojemników odpowiedniej wielkości. np. po kawie Ince lu innej z puszki na przykład ( tak jak u nas). Najlepiej ja są różnej wysokości. Sklejamy wszystkie pudełka ze sobą taśmą. Nie warto żałować taśmy, kleimy od samego dołu do góry najmniejszego pudełka.
W przerwy jakie nam powstały między pudełkami, upychamy kawałki papieru czy gazety. Wtedy będzie nam lepiej się oklejało wszystko kawałkami gazet.

Klejem smarujemy całe pudełka obklejamy gazetą. Gdy jest całkiem suche rysujemy co chcemy.

U nas to był domek, drzewka, słońce, chmurki, ciągniki 🙂 Teraz zabieramy się za malowanie farbkami. Skończone malowanie?

To odstawiamy by całkiem wyschło. Najlepiej na kilka godzin minimum. Ostatnie poprawki naszego obrazka na pudełkach robimy pisakiem.  Oznaczamy krawędzie poszczególnych szczegółów. I mamy gotowe pudełko, fantastycznie kolorowe i nasze własne!

Z chęcią zobaczę Wasze pudełka na kredki i nie tylko.
kolorowe pudełko na kredki
kolorowe pudełko na kredki

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • To też super! Na pewno zrobimy, jak już się wygrzebiemy z tekturowych mebelków:P

  • Bedziemy robić jeszcze jedno bo nie zmieściło się 🙂 Na pewno pokaże drugie 🙂 i miłej zabawy życzę 🙂

  • Bardzo kolorowe pudełko i bardzo mi się podoba pomysł.
    Musimy takie zrobić 🙂