Edukacja, Edukacja wczesnoszkolna, Rozwój dziecka, Strefa dziecka

Kapitan Nauka.Nauka i technika-zagadki dla ciekawych dzieci

kapitan nauka

Ciekawostki ze świata nauki i techniki, komputery, jak działają sprzęty! Takie i inne rzeczy bardzo ciekawią najmłodszych czytelników. Kapitan Nauka to seria zagadek, mini-książeczek dla dzieci, które pozwalają na rozwijanie wyobraźni i edukują dzieci poprzez zabawę.

Książeczka zapakowana jest w pudełko z zawieszką. Fajna, kompaktowa forma zmieści się w torebce czy małym plecaczku dziecka. W środku czeka na nas mały notes z kołowrotem. Na jednej stronie widnieje opis zagadnienia, na drugiej mamy po 3 pytania do danego tematu, jako podsumowanie zdobytej wiedzy.

Całość opisana jest prostym językiem, co pozwala dzieciom na szybkie zrozumienie działania np. jak działa telefon komórkowy, jak radio śpiewa, czym jest rtg, itp.

 

Książeczka- notes jest super pomysłem. Przypomina mi notesik małego detektywa, który odkrywa świat 🙂 Część zagadek wiedziałam, jednak część to była dla mnie nowość. Szczególnie przypadły mi do gustu eksperymenty, które możemy wykonać sami w domu.
Wiecie, że zwykła butelka z wodą może służyć jako żarówka? Ja nie wiedziałam. Ale na pewno wypróbujemy.
Kolejną fajną rzeczą są kolorowe obrazki połączone ze zdjęciami. Wszystko jest solidnie i ciekawie wykończone. A co Adaś o tym sądzi? Fakty z książeczki są dla niego jeszcze trochę abstrakcyjne 🙂 Jednak coraz bardziej zaczyna go to interesować.
Będzie wspaniała pomocą edukacyjną dla dzieci od 4-5 lat. Koszt nie jest duży, a zalet i wiedzy zyskujemy o wiele więcej.

Sami możemy się dowiedzieć ciekawych rzeczy, dokształcić się i razem z dzieckiem wykonać proste eksperymenty. Porządne wykonanie notesu-książeczki, na pewno długo posłuży.
Cena to około 20 zł.
Wydawnictwo Edgard.
Jestem ogromnie ciekawa pozostałych części 🙂

Dziękujemy za możliwość poznania pierwszej części Kapitana Nauki.