Bez kategorii

Angry Birds – gra przestrzenna

Adaś od Mikołaja dostał grę “Angry Birds”. Cała akcja z nią zaczęła się gdy zmieniłam telefon i pojawiły się tam ptaki i świnie. No i nastał szał kurczakowy! Adaś, mama, ciocia i wujek to maniaki gry na telefonie i PC.  Tam się gra ok. A planszówka? Tu jest trochę uwag.

Pierwszy raz tę grę zobaczyłam na jakimś blogu. Opis mi się spodobał. Potem Adaś i mus!
Gra jest w różnych wariantach tzn zmienia się ilość ptaków, świń, klocków.
Pudełko jest fajne. Ma rączkę do trzymania i otwierane okienko i można zobaczyć grę.
O co “kaman”

Ptaki miały jajka w gnieździe, a świnie podstępem je ukradły. Teraz ptasia rodzina mści się i próbuje odzyskać złote jajka.

Jakość

Tu jest średnio. Klocki są krzywe, z cienkiego plastiku. Także jednego zdeptałam osobiście i pękł. Kurczaki i świnie są już lepiej wykonane. A najlepiej proca.

Proca  jest na baterie. Można włączyć dźwięk i mamy melodyjki jak z gry PC. Minusem procy jest brak włącznika ON/OFF. Przez co czasem w pudełku się załącz i trzeszczy.


Kurczaki prezentują się tak.W grze PC każdy ma inną moc.

Zasady gry

Wybiera się z załączonych kart budowle do zrobienia. Pokazane jest jakie ptaki należy wykorzystać i jakie świnie zbić. Można samemu sobie wymyślać ułożenie klocków. Procą wystrzeliwujemy ptaka i celujemy w zielone stwory.

Wada gry jest cena: ta to koszt około 80 zł.
A co daje dziecku i nie tylko?
Rozwój – koncentracja, celność, skupienie, budowanie obiektów przestrzennych, kreuje wyobraźnię
Moja ocena to 4/5
Jakość mogłaby być lepsza

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ale fajna 😉 Ale ta cena…

  • No, cena faktycznie zbija z nóg…

  • oo cos dla mojego Malzona;p

  • Cena faktycznie raczej odstraszająca:(((

  • Znam tą grę z telefonu, ale nawet nie wiedziałam że istnieje w takiej wersji; )

  • ja widziałam u nas tą grę i nawet się zastanawiałam bo moja Ania tez lubi ale teraz ma manię na punkcie innej gry i sobie odpuściłam a i cena zabójcza;/;/ wiesz może w przyszłości wypuszczą lepszą wersję…a wiesz jest nawet taka ksiązką do rysowania Angry Birds ze dorysowujesz własną wersję historii:)

  • mamazklasa

    Angry Birds nie tylko na telefon czy komputer? Świetna sprawa! Największym plusem jest właśnie to kształtowanie wyobraźni przestrzennej, a to dla dziecka niezwykle ważne 🙂 Może będzie jakaś inna edycja, trochę lepiej wykonana 😉