Bez kategorii

Bim Bom czyli wyczulamy zmysły. Granna

bim bom granna

“Bim Bom” czyli ćwiczenia poprzez zabawę na wyczulenie za dźwięki Nas otaczające. Opisane są 3 wersje gry w pudełku, do dwóch z nich potrzebny jest odtwarzacz CD lub komputer. My właśnie na tych wersjach się skupiliśmy. Jak widać na zdjęciu gra jest przeznaczona dla dzieci w wieku 4-8 lat. Jednak nawet dorośli mogą się świetnie bawić razem z dzieckiem.

Gra składa się z :

– 4 plansz ( dwustronne)
– płyty CD
– 32 krążków z obrazkami
– instrukcja

A tak się prezentuje gra….

bim bom granna
Na płycie jest nagranych 7 ścieżek dźwiękowych o różnej kolejności odgłosów. Także trzeba pilnie słuchać, który dźwięk do jakiego obrazka należy 🙂 Karty obrazkowe są dwustronne.
Z jednej są duże obrazki i do każdego z nich pasuje 8 obrazków- krążków. Natomiast z drugiej strony karta jest podzielona na 6 części ( czyli będzie pasować 6 obrazków)

bim bom granna

bim bom granna

bim bom granna

bim bom granna

bim bom granna

Gra się super! Wymaga spostrzegawczości, skupienia, uwagi, szybkiego reagowania i dopasowywania dźwięku do obrazka.
W pierwszy wariant gry mogą grać dzieci 2-3 letnie. Tylko trzeba pilnować bo jednak gra jest przeznaczona od lat 4.
bim bom granna
bim bom granna
bim bom granna
Odgłosy są różne – zwierzęta, instrumenty, dźwięki miasta itp.
Jak najbardziej polecam grę!
Adaś co za długo nie usiedzi w jednym miejscu, pilnie słuchał każdego odgłosu. Szybko znajdywał odpowiednie obrazki i dopasowywał.
Gra prezentuje się jeszcze lepiej gdy grają co najmniej 2 osoby. Kto pierwszy uzbiera kółeczka z obrazkami wygrywa 🙂 To jest jedna z najlepszych gier jakie mamy!
No i cena 28 zł jest super 🙂
Porządnie wykonana, bezpieczna i rozwijająca.
Super!
Dziękuję za grę

 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • ja tak z rok temu na nią patrzyłam i Jaś już za duży do niej ale tak za pól roku czy trochę wiecej Adasiowi może sprezentuję

  • ta gra wygląda nieźle i do tego te ilustracje!

  • Kolejna wspaniała gra:)

  • Moja ma 2 lata, ale raczej grę by zjadła ; PP

  • fajniutka:)

  • Ja jako dziecko sama lubiłam Granne. Mam mnostwo ich gier. Myślę, że jak będzie już nas więcej i będziemy na tyle duzi, żeby grać to również sięgniemy po tą firmę 🙂

  • fajna ta gra