Bez kategorii

Projekt TĘCZA – fioletowy

Dziś już koniec tęczowego tygodnia. Minął za szybko, jak zawsze fajne akcje 😉 Z tej okazji chciałam Was obdarować bukietem kwiatów! Przyjmiecie? Te nie są takie zwykłe bo są z papieru 🙂 Robi się szybko ale za to postoją długo. Arkusz fioletowego papieru i innego kontrastującego np żółtego, nożyczki, ołówek, miseczka i kreatywny drucik i możemy zaczynać zabawę.

Wycinamy kółka. Kilka większych i kilka mniejszych w tej samej ilości. A potem postępujemy według instrukcji, czyli składamy Nasze kółko.Na koniec nadajemy kształt płatkom.

Rozcinamy na linii. Jeden płatek smarujemy klejem i sklejamy go z sąsiednim płatkiem. Z mniejszego kółeczka robimy kolejny kwiatek i wkładamy do w środek dużego płatka. Końcówki odcinamy, tak by była mała dziurka na kreatywny drucik.

Drucik przełożyłam i od góry zwinęłam mu końcówkę.  Z innych kółek zrobiliśmy kolejne kwiatki i umieściliśmy na drugim końcu drucika.

Z zielonego papieru zrobiłam duży liść i włożyłam go pod kwiaty. Skręciliśmy drucik i gotowy bukiet!

A to serduszka Adaś zrobił dla mnie zupełnie sam 🙂

A fioletowe pomysły u innych 😉

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Bardzo fajne, jednak serduszko Adasia najlepsze 🙂

  • Chyba zrobię kontynuację spisu kwiatów (na moim blogu) i dołączę Wasze 😉

    U nas dziś królowała kapusta! o! 😉

  • Magda

    I załapałam się na bukiet 🙂 Piękna propozycja na koniec zabawy. Pozdrawiam 🙂

  • Pięknie! U nas też dziś kwiatowo 🙂 Pozdrawiamy Was serdecznie i pięknie dziękujemy za przyłączenie do projektu. Mamy do Was jeszcze jedną prośbę – propozycję. Na zakończenie/podsumowanie projektu chciałabym na blogu stworzyć tęczową galerię prac, którą stworzymy my – uczestnicy projektu. Dlatego zachęcam Was serdecznie do przygotowania jakieś twórczej propozycji – tym razem we wszystkich tęczowych kolorach i przesłanie nam jej zdjęć na maila kreatywniezdziecmi@gmail.com Na prace czekać będziemy do 15 lipca.

  • Ale ładny kwiatek:)

  • Super!