Bez kategorii

Wyprawa do Miodocji -recenzja

 Na Spotkaniu Blogerek otrzymaliśmy taką oto niepozorną książeczkę. Format zeszytu, cienka, okładka bardziej przypomina dawne ilustracje niż te najnowsze widziane w książkach. Mi przypomina trochę książki z mojego dzieciństwa.

Książeczka opowiada historię jednej z zabawek. Rudolfina to mała żyrafa, która stwierdziła że ma za długą szyję i jest ona brzydka. Postanowiła to zmienić! Z pomocą przychodzi jej inna pluszowa zabawka – Bzysia, która opowiada historię o Miodocji i królowej Krawcowej, która zmieni jej szyję na taką krótką piękną o jakiej marzy…

Na początku spis treści. Like! Krótkie opowiadania nie męczą dziecka, a książki nie trzeba czytać od razu całej.  W każdym rozdziale wierszyki pouczające, pomagające a także rysunki. Nie są one kolorowe, co dla mnie jest plusem. Dziecko samo może je pokolorować jak tylko chce. A poza tym mają swój urok. Idealnie pasują do okładki książeczki.

Pewnie czekacie jak się skończy książka. Ja Wam nie mogę zdradzić bo co to za frajda znać koniec bez czytania? 
Zdradzę Wam tylko że będą mieli różne przygody, czasem może być niebezpiecznie ale spokojnie, Rudolfina ma pewną tajemniczą rzecz, która pomaga w opresjach…
Cena to 9,80 a teraz trwa promocja i książka kosztuje 5 zł!
Autor Małgorzata Gintowt
Dziękuję za książkę Oficynie Wydawniczej Impuls

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Niezwykle mądra, choć niepozorna. Miałam okazję zapoznać się z nią i mogę naprawdę, z czystym sumieniem, polecić.

  • Fajna książeczka 🙂 lubię takie wierszyki z morałem

  • Ciekawa była;)

  • Podobała mi się ta opowiastka 🙂