Bez kategorii

Dinopedia – Encyklopedia Dinozaurów

Adaś uwielbia dinozaury! Jak tylko zobaczył okładkę od Encyklopedii Dinozaurów zaczął piszczeć że chce ją mieć. A na okładce wielkie zębiska Tyranozaura. Kilka dni zrzędzenia i musiałam kupić, więc gdy listonosz przyniósł tę wielką księgę usadził Tatę na dobre 1,5 godziny. Siedział i kartka po kartce wertował, pokazywał mówił, zgłębiał szczegóły, a teraz ja Wam pokażę o co te zainteresowanie.

dinopedia

Jest to encyklopedia o dinozaurach dla dzieci.National Geographic Kids. Na okładce widnieje napis że jest najlepsza, czy tak jest trudno mi powiedzieć bo nie mam porównania.

Pokażę Wam co ona takiego ma w środku, czy warto czy nie warto i co o niej sądzę.

Na początku obszerny spis treści. Od czego zaczęło się życie na ziemi? Jak rodziły się młode? Kto je karmił? Jak wyglądało ich życie? Żyły w stadzie a może samotnie?

Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w pierwszym rozdziale. Mnóstwo wspaniałych zdjęć, masa informacji przekazanych w prosty sposób. Ciekawostki oznaczone w specjalny sposób dodatkowo przykuwają uwagę.

Każde dziecko, które lubi dinozaury z wypiekami będzie słuchało nowości i ciekawostek od tych stworzeniach. Nie będą miały trudności ze zrozumieniem tekstu bo pisany jest prostym i ciekawym językiem.

Dla każdego dinozaura poświęcone są 2 strony. Jedna to piękne zdjęcie, bardzo realne. Wyglądają jakby miały zaraz wyskoczyć z książki.

Widzicie tę żółtą ramkę?
Właśnie w niej są dokładne informacje jaki to gatunek, co oznacza a także jaki duży był wedle człowieka.

Trzeba przyznać że książka jest na prawdę bogata w informacje. Mimo że nazwy stworzeń nie są łatwe encyklopedia jest kolorowa, przyciąga wzrok i aż się prosi by się w niej zaglębić

Ciężko mi opisywać tę pozycję, bo to encyklopedia. 
Jednak ja Wam ją polecam.
Adaś morduje mnie żeby ją czytać, ale na warto się w nią zaopatrzyć. Tym bardziej że cena to około 33 zł.
Duży format ze sztywną okładką w miękkim wypełnieniem. 
Na pewno nie dla maluchów, bo mogą się bać tych stworów.
Będę szukać jeszcze innych z takiej serii. O zwierzętach, kosmosie i innych.
Chodź pewnie z innego wydawnictwa.
A ta jest z Wydawnictwa G+J .
Możecie polecić jakieś inne encyklopedie dla dzieci?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • fajna
  ale dużo jest podobnych
  my mam 3 i widać po nich już ślady czytania 3 latka
  jedna z nich była nawet na wakacjach
  dzięki niej syn już doskonale rozróżnia pojęcia większy mniejszy ( jak czyta wielkość dinozaura)
  dziś nauczył się czytać trias, jura, kreda,

 • Ja jeszcze nie jestem na tak zaawansowanym etapie, więc encyklopedii nie polecę 🙂 A dinozaura fajna sprawa 🙂 może kiedyś Wiki kupię taką encyklopedię.