Bez kategorii

Kolorowe buzie

Kamyki to fajna sprawa. Można je wykorzystać w różnoraki sposób. My takich używaliśmy do nagradzania, pisałam o tum TU. A teraz znaleźliśmy dla nich nowe zastosowanie. Podczas upałów braliśmy koc, pod parasol i tworzyliśmy cudowności.
A co dają dzieciom? O tym poniżej.

 

Co daje taka zabawa?
 
Daje mnóstwo zabawy, śmiechu, radości, wyostrza wyobraźnię. To tylko niektóre cechy takich zabaw.
Kamienie najpierw rzucają się w oczy. Soczyste barwy przykuwają dziecko. Nie tylko dziecko ale i dorosły zawiesi patrzałki na nich dłużej.
No zapachu to one nie mają, ale po co im?
Za to działają  na zmysł dotyku. Każdy kamyk jest inny, ma inną fakturę, wielkość. Sama lubię brać je w ręce i oglądać dokładnie, czuć ich gładką czy porowatą strukturę.
I to co tygryski lubią najbardziej WYOBRAŹNIA!
I tu mamy pole do popisu. Ogranicza Nas ilość kamyków i wyobraźnia.
Wiadomo że dzieci mają główki od wymyślania i kombinowania, więc z łatwością im przyjdzie wymyślanie nowych zabaw, układanek, tworzenia obrazków.
To teraz migawka Naszych zabaw. Fascynat pirackich skarbów wykorzystał skarpetkę jako worek na skarb. A pojemna się okazała! I jakościowo dobra bo nie rozciągnęła się 😉

 

Segregacja na kolory. Uczy cierpliwości, dokładności i podziału na zbiory.

 

 

Adaś zrobił taką buźkę chłopca.

 

A to mamy dziewczynka i auto.

 

 

Adaś sam stworzył łódkę a na łódce mamę.

 

 

 

Gdy patrzy się na takie paluszki, które cierpliwie układają na krzywym podłożu małe kamyczki podziwiam go. Ta precyzja i dokładność robi wrażenie. Dorosły nie raz by walną i poszedł, ale dziecko to inna sprawa.

 

 

Zrobiłam też łódkę, Adaś ułożył na niej siebie a wspólnie ułożyliśmy historię o Naszych łódkach, przygodach. Super zabawa!
A te kamyki to są akwariowe 😉
  • na kamykach też można malować cienkim pędzelkiem 🙂
    Wasze mają śliczne kolory 🙂

  • Piękne te kamyki 🙂 A swoją drogą – poważnie jak patrze na małe paluszki mojego synka jak układa puzzle na przykład, to podziwiam! Ile on ma cierpliwości! Tak długo będzie obracał kawałek, aż trafi!

  • Kate

    Super kamyczki i jakie kolory!!!

  • Pomysł na zabawę rewelacyjny, w przyszłości podkradniemy 😀 Teraz to by pewnie Martyna te kamyki próbowała konsumować

  • Boksie to wszystko!

  • Cudne te kamyki! Super!!!