Bez kategorii

Kanapki Duszki – czyli kreatywne kanapki

Adaś nie bardzo przepada za kanapkami. Za to lubi bawić się w pikniki. A na takich imprezach są kanapeczki. A zawsze smakują lepiej, gdy nie są takie zwykłe, szare, bez wyrazu. Wymyśliliśmy sobie kanapki Duszki. Zbliża się Halloween, więc padło na duszki. 
Spokojnie! Można zrobić takie kształty jakie się chce! A co znajdzie się na nich? To już zależy od Was.

Potrzebna będzie pomoc dorosłego! Ostrym nożykiem przecinamy kromkę chleba na pół, ale zygzakiem. To będzie dół Naszego Duszka. Przygotowujemy składniki, dajemy dziecku nożyk do masła i niech działa.

Co się znajdzie na kanapkach zależy od Was. My mieliśmy twaróg, ser żółty, pasztet. Początkowo skórki ścinałam, ale chlebek za bardzo się rozwalał. Adaś zajął się masłem i ogólnym dekorowaniem Naszych smakołyków.

To Adasia duszek. Własnoręcznie zrobiony, wycięty. To duszek  z twarożkiem i z drażetkami. 
Widzicie też uśmiech? 🙂
Adaś był bardzo sumiennym, dokładnym i skupionym kucharzem. W końcu jedzonko musi być pięknie podane by smakowało lepiej! 
Kanapki czy inne jedzenie przygotowywane wspólnie zawsze smakuje lepiej. Dziecko jest dumne że rodzic chętnie je jego potrawę, widzi z czego dana potrawa się składa,a to tylko zaowocuje w przyszłości.
Uwielbiam gotować z synkiem. Widząc te jego pełne skupienia oczy, precyzyjne jak na dziecko ruchy i wyraz twarzy ” MAMO! POWIEDZ ŻE CI SMAKUJE” serce się raduje.
Jeśli nie gotujecie z dziećmi, polecam Wam to. Super sprawa!
A Wy jakie kanapeczki zrobicie?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • ale super pomysł – oryginalne podejście do tematu halloween 😛

 • Jakie proste w wykonaniu, super:)

 • O jakie fajne kanapeczki 🙂 Świetny pomysł z tymi duszkami!

 • Duchy pierwsza klasa! My korzystamy z wykrawaczek w kształcie pojazdów.

 • super kanapki i super pomysł 😀 moja 14miesięczna córcia chętnie wcina kanapki ale póki co jakbym z nią zaczęła robić to nie wiem czy by coś z tego wyszło 😉 ale jak tylko będzie starsza oczywiście 🙂 zrobię jej w kształcie biedronki 😀 tak jej ostatnio się spodobała 😀

 • Wypaplani

  O patrz, takie proste. Na Halloween będą idealne 😀

 • Hehe i do tego bes skórek cos co pokochałby mój syn. Bo jak to ze mna bywa nigdy skórek nie odkrawam z lenistwa:-p hehe

 • no kanapki jak przystło na Halloween są ułaaaa straszne 🙂 fajny pomysł nasze były tylko z pasztetem i keczupem niestety :/
  my czasem razem gotujemy to zalezy od chęci pomagierów moich :p

 • U nas jest problem, bo Mateusz nie przepada za kanapkami… Tzn. od czasu do czasu zje chleb z czymś (kształty wycinamy foremkami do ciastek), ale ogólnie jest na nie :/