Bez kategorii

Samorozwój cz 2 czyli Koncentracja

Dla większości własny rozwój, dzieci jest bardzo ważny. Dla mnie również. Skoro mogę ( nie będąc na etacie) i tak się rozwijać to to robię. Najważniejsza jest Nasza dobra pamięć, koncentracja, organizacja. Wtedy staje się jakoś łatwiejsze wszystko. Jak polepszyć  pamięć już pisałam ( działa!). Czas na kolejny element czyli koncentrację. I tu mi pomaga znów Akademia Umysłu. Wiecie że ich gry są polecane przez psychologów? Zaczynam uzależniać się od gier buu 🙂

Koncentracja . Dostępne są 2 części. W każdej są inne zadania, inna grafika, inne pochwały. Mnie osobiście bardziej podoba się szata graficzna części 1. Mniej elementów, bardziej można się skupić na zadaniach. Chodź nie ukrywam że tamte gry również lubię i szaleństwo mnie ogrania, gdy mi coś nie wychodzi 🙂

Jako że to gra komputerowa, trzeba najpierw ją zainstalować na dysku twardym. Zajmuje to około 3 min.

Szybko, prawda?  No i możemy zacząć grę lub pogrzebać w ustawieniach. Możemy dostosować sobie wygląd gry. Muzyka, tło, itp.

Przy każdym ćwiczeniu mamy jego opis. Co rozwija i jak działa. Na pierwszy rzut poszła część 1 gry.

Zapraszam Was na film 🙂 Nie ma to jak zobaczyć na żywo jak się gra.  Zawarte są tam niektóre z ćwiczeń, które lubię bajbardziej. Jedne ćwiczenia są trudniejsze, inne łatwiejsze. Na razie jestem na poziomie łatwym 🙂 Czasem średnim.
 A jeśli chcecie kontrolować swoje wyniki to polecam tryb nauki. Jest tam tabelka z gwiazdkami. Im lepiej Wam idzie tym więcej gwiazdek się pojawia. Widać, w których ćwiczeniach słabo Nam idzie i może je polepszyć czyli koncentrację i pamięć. Fajnie by było zobaczyć wszędzie te złotka 🙂

Gra bardzo wciąga. Do tego trzeba na prawdę się skupić by dobrze rozwiązywać zadania. Każda porażka mobilizuje do dalszego działania. A porażek często gęsto mam! Jednak gra jest na tyle fajna że wciąga jak ruchome piaski.

Uwielbiam też z tej części puzzle. Niby takie zwykłe, ale wszystkie pola są zakryte, pojawia się jeden element i trzeba go wpasować. Błąd kończy zabawę. Pochwalę się że idzie coraz lepiej.

A może by tak zrobić turniej z kimś z rodziny? Sprawdzić swoje osiągnięcia?

A może bardziej Wam się spodoba cześć 2. Panel wygląda o tak.

Można tekst powitalny oczywiście wyłączyć. Dostosować do siebie ustawienia.
Na potrzeby filmu włączyłam draperię, normalnie gram bez niej i bez dźwięku.
;

W tej części wkradł się chochlik i wprowadził mały błąd w jednym ćwiczeniu ( u mnie),ale spokojnie. Już nad tym pracują 🙂 Jestem pewna że niebawem on zniknie. Poza tym gra śmiga aż miło.

Znalazły się też ćwiczenia których są dla mnie bardzo trudne. Jednym z nich jest “cyfrowy mur”, nie wiem o co w tym chodzi. Mam też ulubione w które gram często.

Witraże – widać je na filmie. To jest poziom łatwy, teraz czeka mnie średni.

Gorączka złota, czyli coś podobnego do “Snajpera” oraz “Nie strać z oczu”. 3 kubki, jedna kulka gdzieś schowana i trzeba wskazać gdzie ona jest. Nie lada wyzwanie bo im wyższy poziom tym trudniej. To wymaga dużej koncentracji bo łatwo można ją zgubić z oczu.

Przyjemne z pożytecznym. Widać że te gry są przemyślane. Każda rozwija coś innego. Prosto wytłumaczone, fajnie. Denerwujące są tylko porażki. Już myślisz o uda się!  A tu zonk i od nowa. Za to jest to nie zła motywacja. Gdybym mogła grałabym dłuuugo! Jednak obiad sam się nie zrobi 😉

Podsumowując, gra się na prawdę fajnie. Mnie ta gra nie nudzi. Rekomendują że tylko 15 minut dziennie wystarczy. Jak mam czas to gram dużo dłużej 😉 Ciężko mi się oderwać od tego. Wciągające są takie potyczki. Wygrywasz za chwilę znów porażka i tak w kółko.

Polecam. Świetna zabawa i przy okazji się rozwijamy.

Starsze dzieci czy młodzież też znajdzie coś dla siebie. Nawet osoby starsze mogą próbować swoich sił.

O swoją pamięć i koncentrację trzeba dbać zawsze, w każdym wieku.

Kupić je możecie w sklepie Akademii Umysłu   cena to 29,90 zł.

Już jakiś czas temu wypatrzyłam że Akademia Umysłu planuje nowe pakiety, tym razem dla przedszkoli i szkół. Doczekałam się! Już są. Jestem ogromnie ciekawa jakie są one w praktyce. A czym się one charakteryzują?

Każdy z pakietów  Akademia
Umysłu JUNIOR EDU oraz Akademia Umysłu Uczeń EDU zawiera
całe mnóstwo gotowych materiałów, m.in.: multimedialne gry
edukacyjne, scenariusze zajęć oraz nagrody dla uczniów. Podczas zajęć uczniowie ćwiczą pamięć i koncentrację, a przy tym
świetnie się bawią.
Ponadto dzięki zawartych w programach
atrakcyjnych grach komputerowych dzieci uczą się wytrwałości –
tak bardzo istotnej w trakcie nauki szkolnej oraz umiejętności
doprowadzania rozpoczętych zadań do końca.
Nie wiem jak Wy ale ja jestem ogromnie ciekawa! Więcej na stronie o tu  Akademia Umysłu Edu

  • Koncentracja to coś dla mnie 😉

  • Koncentracja może być fajna:)

  • mam właśnie "pamięć" ale jeszcze nie zaczęłam grać…upss zapominałam chyba 😀
    jednak zmobilizowałaś mnie:)

  • ja też zaczynam sie uzależniać od akademii umysłu i czekam na ich umysł 2 idzie do mnie ten wygrany ach niue mogę sie dosczekać

  • Aneta

    bardzo lubimy Akademię Umysłu 🙂