Bez kategorii

Jak szybciej czytać? Pomoc od Akademii Umysłu

Marzy mi się umiejętność szybkiego czytania! Ile by można wtedy przeczytać książek i je zrozumieć. Taka umiejętność na pewno tez się przydaje młodzieży, gdzie nauki mają mnóstwo! Tylko jak to zrobić? Ja się wspomagam programami od Akademii Umysłu. Pokazywałam już wam inne części gier – Pamięć – 1 i 2 oraz Koncentracja. Takie gry są pożyteczne i fajne. Rozwijają i pozwalają na fajną zabawę. Czy część “Szybkie Czytanie” jest również takie? A może znacząco się różni?
Tak jak w poprzednich grach, wymagana jest instalacja na dysku twardym komputera. Chwila i już możemy się cieszyć nowymi zadaniami a wkrótce i widocznym rozwojem naszego umysłu.
Zanim to jednak nastąpi musimy uzbroić się w cierpliwość. Nie od razu Kraków zbudowano 😉
Szybkie Czytanie 2.
Tak jak w poprzednich częściach, mamy rozgrzewkę. Latająca kuleczka po ekranie ma za zadanie rozluźnienie oczu i umysłu. 
Potem do wyboru mamy 16 różnych zadań o różnym stopniu trudności.Są również takie ćwiczenia, które nie mogą grać osoby z epilepsją. Jest to wyraźnie zaznaczone. 
Rozpoczęłam swoja zmagania od SPLĄTANYCH LINII
Zadanie polega na wodzeniu wzrokiem po liniach. Z punktu oznaczonego literą do punktu oznaczonego cyfrą. Taki trening dla oka. Bardzo przyjemne ćwiczenie. Można się rozluźnić ale również skupić nad liniami, czyli w rezultacie będziemy lepiej wodzić wzorkiem po tekście, bez ciągłej fiksacji.

LINIE LITER
To również jedno z prostszych zadań. Bynajmniej na poziomie łatwym 🙂 
Litery są połączone linią i należy odczytać wyraz, by później wpisać ją z wyznaczonym polu. 
Tu się świetnie sprawdza pamięć oraz koncentracja. Te najprostsze wyrazy ( 4 literowe) wpisuję po około 1-2 sekundach. Widać że zadania spełniają swoje zadanie i o to chodzi.
Nie które wyrazy są dziwne co wymaga większego skupienia. Jednak lubię to zadanie.

POLICZ SŁOWA
Mamy tekst. czytamy go sobie, wyławiamy z niego podane na początku zadane słowo i na końcu wpisujemy ile go było w tekście. Łatwe? No tak nie do końca, gdyż mamy określony czas na przeczytanie tekstu i wyłapanie słów. Pomimo porażek ćwiczę bo trening czyni mistrza 🙂

NIETYPOWE UKŁADY

Tekst do przeczytania jest ułożony w bardzo ciekawy sposób. Naszym zadaniem jest ogarnięcie wzrokiem całych linijek, a nie pojedynczych wyrazów. Dziwnie się czyta 🙂 Przypomina to tekst w gazecie, jednak rozpiętość liter i wyrazów jest trochę inna. 
Opisałam te ćwiczenia, które są łatwe i fajnie się je robi. Czas teraz poznać te najtrudniejsze, bynajmniej dla mnie.

WSKAŹNIKI

Należy czytać tekst wodząc wzrokiem za wskaźnikiem. Mamy ich kilka do wyboru.
MASAKRA
Nie bez powodu nosi taka nazwę. Dla mnie to bariera nie do przeskoczenia. Długi tekst zlany w całość, do góry nogami i ruszający się. To czyta masakra. Tego ćwiczenia nie mogą używać osoby z epilepsją!

Podobna do tej jest również POD CZYTAJ SĄSIADA
Tutaj tekst jest rzadszy, słowa są rozdzielone. Tekst jest również odwrócony i skacze. Lepiej się go czyta ale też nie jest to komfortowe. Takie ćwiczenie pomaga, gdy czytamy coś np w autobusie, gdzie warunki są jak każdy wie.

PRZESTAWIONE LITERY
Każdy wyraz ma poprzestawiane litery. To również jedno z najtrudniejszych zadań. Nawet łatwy poziom nie jest prosty do przejścia.
A jeśli jesteście ciekawi jak idzie wam czytanie i zrozumienie tekstu możecie się sprawdzić korzystając z ćwiczeń

TEST SZYBKOŚCI  i TEST ZROZUMIENIA
Moje czytanie jest na średnim poziomie. Nie jest tragicznie ale mogło być lepiej. 210 słów na minutę obecnie pochłaniam. Może dzięki programom od Akademii Umysłu polepszę swój wynik? 
Mam nadzieję! Widzę że Pamięć i Koncentracja zdają egzaminy, tak jestem ciekawa czy Szybkie Czytanie również.
Teraz możecie kupić cały pakiet czyli wszystkie części Akademii Umysłu – Pamięć 1 i 2, Koncentracja 1 i 2 oraz Szybkie Czytanie 1 i 2 w Merlinie w okazyjnej cenie! Za te 6 gier zapłacicie nie całe 70 zł! 
Zobaczcie to w MERLINIE.

A szczegółowy opis Trójpaków znajdziecie na stronie Akademii Umysłu

To są gry dla wymagających, dla których własny rozwój jest bardzo ważny. 
A jeśli interesuje Was co jeszcze oferuje Akademia Umysłu koniecznie zobaczcie co to jest Akademia Umysłu EDU.  To pakiety dla przedszkoli i uczniów. A co się tam znajduje? Zobaczcie sami 😉

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ja czytam raczej średnio szybko. Kiedyś chciała opanować sztukę szybkiego czytania, ale nie miałam wystarczającego zapału.

  • Mi się wydaje, że czytam i tak dość szybko, więc na razie ją sobie odpuszczę. Ale swoją drogą 70 złotych za 6 gier to prawdziwa promocja, jak ktoś lubi;)

  • ooo to coś dla mnie, jak już w końcu dorobimy się nowego komputera to sobie kupię tę grę 🙂 może dzięki niej faktycznie przyśpieszę z czytaniem i będę trochę szczęśliwsza wiedząc, że mogę więcej książek przeczytać, bo póki co to półka chcę przeczytać i stos zdobytych książek ciągle się tylko powiększa 🙁