Bez kategorii

Klasyczne bajki na dobranoc

 Adaś uwielbia bajki “teraźniejsze”. Klasyka nie bardzo go interesuje. Zaczyna się to zmieniać z tą książką. “Klasyczne bajki na dobranoc” to zbiór pięknych bajek i baśni W. Muza. Już sama okładka powala mnie na kolana. Jest po prostu cudna! 

Spis treści a w nim 9 tytułów do czytania. “Księżniczka na ziarnku grochu” czy “Szaty cesarza” cieszą bardzo moje oczy. Adaś powolutku daje się skusić na poczytanie od czasu do czasu jednej z bajek. Dziś jesteśmy świeżo po przeczytaniu “Królowej śniegu”. Znacie? Na pewno! To przecież klasyka 🙂

Tu jest opisana ciut inaczej niż znałam prędzej ale również fajnie i ciekawie. Opowiadania nie są za długie, więc nie zanudzą dziecka.

Roślinne dodatki pięknie się komponują. Ja jestem po prostu zauroczona.

Do każdej z bajek są dołączone całostronnicowe ilustracje. Utrzymane w jednym stylu a także małe obrazki w rogach stron. 
Adaś lubi oglądać obrazki jak mu czytam, więc dla niego to jest miły dodatek. Ja czytam on słucha i wyłapuje szczegóły z ilustracji, które łączy z tekstem.

Co tu dużo pisać! Książka jest pięknie wydana, z głębią a także wraca do tych starych dobrych bajek i baśni. Są one skutecznie wypierane przez nowości, więc tym bardziej chcę Wam ją polecić.
Spora czcionka będzie też ok dla dzieci, które umieją czytać choćby proste zdania. Jest napisana łatwym językiem, bez udziwnień i trudnych słów. 
Twarda oprawa, pięknie wydana, będzie idealna na prezent.
Więcej o tej książce poczytacie również w Wydawnictwie o TU
Normalna cena to 24,99 zł, a teraz możecie ją kupić już za 19,99 zł
Jakiś czas temu opisywałam też inną pozycję z tego wydawnictwa. 
Pamiętacie Balbinkę?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Przepadam za "Królową Śniegu", miałam w dzieciństwie przecudnie ilustrowany zbiór właśnie takich klasycznych bajek i mam cichą nadzieję, że jutro jak pójdę na strych u rodziców to ją znajdę i będę mogła czytać mojemu Pulpetowi 😉

 • li_lia

  Wychodzę z założenia, że bez znajomości klasyki nie będziemy w stanie uczciwie i obiektywnie ocenić współczesnych utworów. Książka jak najbardziej godna polecenia i posiadania w domowej bibliotece.

 • Musisz się tak nade mną znęcać?:) Na pewno jest świetna!

 • Mieliśmy w domu podobną ksiązkę – ważne jest, aby dzieci czytały bajki z morałem, nie tylko te nowoczesne, które owszem, są kolorowe i ciekawe, ale mają mniej do przekazania.

  Zapraszamy na naszego bloga: http://beticco-baby.blogspot.com/

 • M. kocha klasykę, a tu w dodatku jest piękne wydanie 🙂

 • Piękne ilustrację, takie bajeczki mają swój czar.
  http://www.dziecinna-rewolucja.blogspot.com

 • Śliczna 🙂

 • Piękna…bardzo lubię takie bajeczki…..mamy sporo w swojej biblioteczce i co wieczór czytamy.

  • żeby Adasia tak przekonać… Jak był młodszy bardziej chętny było 🙂