Bez kategorii

Play Me and Learn – Zestaw dla Ucznia Kiddo

Kolejna próba zabawy z językiem angielskim trwa. Tym razem bawimy się innym zestawem od Play Me and Learn. “Zestaw dla Ucznia Play Me Kiddo” to mega pakiet z różnymi zabawami dla dzieci w wieku 3-9 lat. Jest tyle możliwości że każdy znajdzie coś dla siebie. A jak my z niego korzystamy? Co Nam pasuje a co nie? Adaś to trudny przypadek jeśli chodzi o angielski…

Zacznę od tego co znajdziemy w takim pakiecie.

Karty MATCHER

Są to kwadratowe karty, z zaokrąglonymi rogami. Zapakowane w pudełeczko wraz z instrukcją.
Takich kart w pudełeczku znajdziemy 55. Na każdym z nich są obrazki i czasem wyrazy. Tylko na dwóch kartach obrazki się powtarzają. Karty są dość cienkie, więc trzeba uważać by małe dzieci nie rozerwały kart.

Grać można na kilka różnych sposobów. A może wymyślimy jeszcze jakieś swoje?

Karty Pracy Play me Kiddo

Jest to zbiór 40 ćwiczeń, dostępnych na płycie CD Kiddo Exercises. Tam jest 100 różnych ćwiczeń, które można wydrukować i bawić się dalej.

Część zadań ma na celu utrwalenie komunikacji, a w dalszej części ćwiczenia wprowadzają w świat pisania i czytania. Im dalej tym bardziej zagłębiamy się w gramatykę i ciut trudniejsze zadania.

Tam też znajdziemy np domino, pieniążki, wyrazy, literki itp rzeczy, które można wykorzystać na wieloraki sposób.

Płyty CD – piosenki słownik i karaoke oraz CD z kartami pracy

Jedna płyta zawiera różne piosenki po angielsku oraz podkłady karaoke. Kolejna to słownik – pojedyncze słówka po angielsku wymawia pan, a pani potem mówi je po polsku.

Trzecia płyta to karty pracy. Jest tam 100 różnych ćwiczeń do wielokrotnego użytku.

Mamy również książeczkę z piosenkami i słówkami.

No to możemy zaczynać nasze zabawy. No i muszę stwierdzić że jestem ograniczona w tych zabawach.
Adaś jest anty-angielski. Dlatego muszę kombinować, by jakoś go zająć zabawą z językiem angielskim.

Wycięliśmy sobie domino. Są do wyboru 2 różne domina i tym Adasia zajmuję 🙂

Na jednej takiej tabliczce jest rzecz/zwierzę, z drugiej strony napis. Ja mu mówię co jest tam napisane i zastanawiamy się razem co to może być i szuka na karteczkach. Kto pierwszy znajdzie ten może ułożyć tabliczkę. Taka prostsza wersja klasycznego domina.

Bawimy się też w sklep. Dzielimy się dolarami, by każdy miał jak wydawać. Adaś sprzedaje mi różne owoce, koktajle, zupki. Z tymi cenami to tam u niego różnie jest 🙂 Często gęsto są to rzeczy bardzo drogie 🙂

Staram się mówić też do niego po angielsku, ale nie zawsze to wychodzi. Nic na siłę. Przyjdzie pora to sam zacznie gadać więcej. A teraz po prostu dobrze się bawimy.

Karty Matcher

Mimo że lubi grać w karty to w te nie chce się bawić. Nie daję za wygraną 🙂
Rozkładamy karty na podłodze i szukamy par. Odkrywamy jedną kartę i szukamy kolejnej na której będzie jeden z obrazków.

A druga wersja to druga osoba mówi co mamy znaleźć. Te karty, które zostały odkryte trzymamy w ręce i możemy ich użyć, w następnej kolejce.

Gdy dzieci są chętne do wymawiania słówek po angielsku, mogą wymawiać słówko, które oznacza dany obrazek.

np Dziecko znalazło świnkę to mówi PIG i kładzie kartę na stosik.

Adaś lubi pisać literki. Układać wyrazy, więc też korzystamy z literek i wyrazów, które potem pisze na kartkach lub dopasowuje do nich obrazki.

Na inne zabawy  i naukę przyjdzie czas. Nie zmuszamy się na siłę do czegoś do czego go nie ciągnie.
Rozpoczynamy naszą zabawę z językiem angielskim od prostych rzeczy, takich które cieszą nas oboje i dają fajną zabawę. Kolejne części muszą poczekać aż opanuje trochę podstawy, ale na pewno nie pójdą w zapomnienie.

Gdy mamy możliwość tym zestawem w grupie zabawa będzie jeszcze lepsza. W takich zabawach dzieciaki uczą się od siebie co daje jeszcze lepsze efekty.

Taki zestaw możecie kupić za 98,40 zł. Macie mnóstwo możliwości gry, zabawy i nauki.
Zestaw dla dziecka jest dostępny w sklepie Play me and Learn

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Anna z www.dziecioblog.blogspot.com

  Nie lubi angielskiego, ale pewnie lubi bajki? Poszukaj na You Tube Patty Shukla. Ma super animowane piosenki po angielsku łatwo wpadające w ucho. Moi i Miśki faworyci to: Little Red, Puppy, Elephant steps, Red race car, Wheels on the bus, School bus.
  Tu masz inny pomysł: http://blogodzieciach.blogspot.com/2012/11/angielski-karty-od-2-lat.html

 • Fajne dla dzieci:)

 • Basia

  A wkładałaś płyty? wiesz może już co tam jest?

  • Tak. Są tam piosenki po angielsku, karaoke oraz słownik. Pan mówi po angielsku wyraz. Pani powtarza po polsku. Plus kolejne płyta z dodatkowymi kartami pracy.Zaraz dorzucę zdjęcie jakie są tam piosenki