Bez kategorii

Agenci – ściśle tajne!

Życie toczy się powoli aż tu nagle… Jakiś czarny płaszcz przemyka Nam przed oczami. A co chodzi?! Jakoś dziwnie wygląda… Hmmm… Czyżby jakaś tajemnica? My ją już znamy! Jeśli też chcesz wiedzieć o co chodzi czytaj dalej…

To sprawka tajnych Agentów! Tak tak… To wszystko wyjaśnia!

Jakiś czas temu właśnie tacy Agenci trafili w Nasze ręce. Niby gra jest od 8 lat Adaś daje sobie świetnie radę! No tak, ale na czym polega gra? Co znajdziesz w pudełku?

W pudełku jest duża plansza. Na zdjęciu widać jej tył. Na drugiej stronie są budynki z numerami, miejsce na karty oraz droga z numerami, którą idą znaczniki punktów.

Są tam również:
– pionki Agentów
– znaczniki punktów
– karty do wersji “Ściśle tajne”
– karty w wizerunkami agentów
– kostka
– instrukcja
Najpierw graliśmy sobie w wersję prostszą bez kart “Ściśle tajne”. Już po pierwszej próbie zapodział się Nam żółty znacznik Agenta. Więc go po prostu omijamy i gramy pozostałymi. 
Rozkładamy grę pionki Agentów ( jeśli grają 2 osoby pionków bierzemy 5) ustawiamy je na budynku numer “0” a znaczniki na polu start. Ukrywamy swoje karty przed przeciwnikiem bo to żadna zabawa znać tajnego Agenta innego gracza. 
Rzucamy kostką.
Jest to kostka trochę inna niż standardowa. Nie ma tam cyfry 1. Zamiast tego na jednym boku jest “1-3”, reszta jest już standardowa. A co jeśli wyrzucimy “1-3”? Mamy wybór ruchu. Możemy wybrać ile ruchów chcemy wykonać od 1 do 3. 
Jeśli któryś Agent stanie na polu z sejfem wszyscy przesuwają znaczniki tyle oczek do przodu ile wskazuje numer na budynku.
Np Niebieski stoi na budynku nr 6 to jego znacznik przesuwa się 6 oczek.

My graliśmy trochę inaczej. Kto stanął na polu z sejfem przesuwał odpowiedni znaczek. A tak to wygląda w praktyce.

I kilka migawek w formie zdjęć.

I jak się prezentuje? Adaś bardzo lubi wiedzieć jakie mamy oboje Agentów, więc frajdy takiej wielkiej nie ma, ale co zrobić 🙂
Poniżej jest jeszcze jeden filmik z kartami “Ściśle tajne”. Tutaj jest cała rozgrywka na normalnych zasadach. Czyli tak jak powinno być. No może dodatkowe karty w małym użyciu są ale widać co chodzi w tej wersji.

Bardzo lubimy grą  w tę grę. Rozgrywka trwa jakieś 10-15 min ale jest to bardzo fajnie spędzony czas. Jakby dołączył do Nas tata gra by była całkiem emocjonująca! 
Tajemnica, proste liczenie, ciekawe sytuacje i masa śmiechu 🙂  
Początkowo gra wydawała mi się trochę skomplikowana, ale szybko łapie się o co chodzi. 
Pewnie ze względu na karty “Ściśle tajne”, gdzie wymagana jest umiejętność czytania ale przecież można grać różnie. 
Jedynym minusem może okazać się cena. Gra do tanich nie należy, jednak zapewnia dużo radości i fajnie spędzonego wspólnie czasu! 
Możecie ją kupić np w Empiku za około 100 zł KLIK

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Też mamy tę grę, ale jeszcze nie graliśmy … tzn Wiki grała wg swoich zasad 🙂

 • jaka fajna! planszówki są najlepsze!

 • My bardzo lubimy gry planszowe.

 • Tej gry nie znam ale kojarzy mi się z inną tej firmy: Kolejka PRL 😉

 • Świetna jest ta gra:)

 • My ogólnie lubimy gry firmy Egmont, warte są swojej ceny, a przyznam,że tej nie znamy …. a zaintrygowała mnie 🙂

  • Super się gra! I faktycznie dobre wykonanie i pomysł warte swojej ceny

 • bardzo ciekawie wygląda 🙂
  my kochamy gry… i już nie możemy się doczekać wspólnych rozgrywek z M.