Bez kategorii

Jak narysować labirynt?

Adaś uwielbia wszelkiego rodzaju labirynty. Cieszę się bo wymaga pomyślenia, wyobraźni i po prostu go rozwija. W sieci jest sporo takich do pobrania, ale warto spróbować samemu narysować taki labirynt dla dziecka. Kiedyś już takie prosty powstały, a dziś powróciliśmy do tego. Kartka, ołówek z gumką, kredki i zadowolone dziecko. Tylko tyle potrzeba 😉
Na kartce A4 narysowałam odręcznie kwadrat. Nie musi być super prosty. A w jego środku narysowałam linie poziome i pionowe tworząc kratkę. Również taką nie równą. Zaznaczyłam gdzie będą wejścia do labiryntu. To jest baza do dalszych działań, czyli robienia korytarzy labiryntu.

Bardzo pomocny jest ołówek z gumką lub gumka osobna. U nas takowa zawsze się zapodziewa jak jest potrzebna. Zaczynamy od wejść labiryntu. Pogrubiłam linie korytarzy, a ze środka linie po prostu wymazałam gumką. 4 wejścia, ale tylko jedno wyjście jest prawidłowe.

 

 

 

Tak wygląda gotowy szkic. Żeby trochę utrudnić zadanie pokolorowałam go na niebiesko. Część kwadracików zostawiłam białe dla zmyłki.

 

 

Początek jest wyznaczony, czyli musi przeprowadzić serduszko na drugi koniec labiryntu.

 

Nastąpiła pierwsza zmyłka! Wszedł paluszkiem do labiryntu i poszedł do góry.  A tam ślepy zaułek a raczej zatoczka. Ależ był zdziwiony! Myślał że takie prościutki jest, a okazał się odrobinę mylący.

 

 

 

 

Faktycznie labirynt jest prosty. Kolejny powstanie już bardziej rozbudowany, może w innym kształcie z inną ilością wejść, wyjść, bajerów.

Ile zajmuje taki labirynt?

Rodzicowi zrobienie go – około 15 min
Dziecku – zależnie od wieku. Adasiowi 2 minuty 😀 Ale to z całym tym wygłupianiem, pokazywaniem 🙂

Nie ważne że zabawa krótka, ale za to jaka fajna. A można skserować, pomalować inaczej, trochę ulepszyć i bawić się dalej.

Pochwalcie się swoimi labiryntami!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Anonimowy

    Bardzo fajny pomysł. Moja córka też lubi labirynty. Przerabiała ich tyle, że w końcu zamiast kupować książeczki drukujemy jej z internetu. Znalazłam fajną stronę labiryntydladzieci.com.pl Może się komuś przyda 😉

  • Narazie zostaniemy przy labiryntach w książeczkach 😉

  • Adaś przebił mamę w czasie ; P

  • Jak byłam mała bardzo lubiłam labirynty! 🙂

  • Moje dzieci też bardzo lubią labirynty

  • Ja uwielbiam labirynty. Zawsze po soczkach typu Kubuś sobie robię, jak są 😀