Bez kategorii

Ryskowe gry na Androida dla dzieci

Mamy XXI wiek. A co za tym idzie technologie gnają do przodu z prędkością światła. Dzieci też nie stoją w tyle i ciągle zaskakują dorosłych swoimi pomysłami i umiejętnościami. Jednak czyhają też również niebezpieczeństwa czy gry, które nie są odpowiednie dla dzieci. Jak każda matka staram się by gry, w które gra moje dziecko by odpowiednie do wieku, bez przemocy i rozwijały. Na przeciw wychodzi Nam Bazgroszyt wraz z grami dla dzieci. Są one dostępne zarówno na komputer ale również dla systemu Android. Jednak czy są warte uwagi? I czy faktycznie coś dają?
W ostatnim czasie zmieniłam telefon na taki z systemem Android.  Wiadomo, że dużo więcej jest aplikacji dostępnych na ten system czy gier, właśnie dla dzieci.

W Nasze ręce a właściwie na telefon trafiły gry od Bazgroszytu. Adaś od razu się uśmiechał na wieść o Rysku. Teraz jeździ z Nami wszędzie 🙂

Najpierw skupię się na samej grze.

Aplikacja jest bardzo szybka w instalacji, a można ją kupić w Sklepie Google. Fajna, miła grafika, nie wiesza się, działa intuicyjnie i jest banalnie prosta w obsłudze. Cena 2,99 zł za sztukę, więc budżet na telefon nie jest bardzo obciążony.

Do wyboru mamy kilka gier np. Bazgroszyt Literki, Gry logiczne, Zakochany Rysek i inne.

Na razie posiadamy 2 z nich. Gry logiczne oraz Zakochany Rysek.

Gry Logiczne

Wchodzimy sobie w aplikację i widać 3 tematy : na jednym obrazku widać zwierzęta, potem rakieta i drzewko.

W każdej z tych trzech części są 3 zadania. Sudoki, dopasowywanka oraz Memo.
Zadania nie są trudne, przez co 4 latki dadzą sobie radę. Adaś jako blisko 6 latek, na nie których ćwiczeniach się trochę nudzi, ale mimo to z chęcią sięga po nie.

Uwielbia sudoku i memo. Tu najdłużej się bawi, bo wymaga pomyślenia, spostrzegawczości  i wyobraźni.

A ja widząc ile frajdy mu to sprawia, jak fajnie się bawi serce się raduje. Bez przemocy, bezpieczna gra to jest to!

Zakochany Rysek nie ma już podziału na podgrupy. Jest to jedna zabawa, ale wciąga nawet mnie.

Zadaniem Ryska jest złapanie jak największej ilości serduszek tak by nie przebić balonika na którym lata.

A rusza się on za pomocą telefonu. Przekręcamy telefon i Rysek również się rusza. Prosta aplikacja a frajdy co nie miara! Nawet moja siostra się wciągnęła w grę 🙂 To nie takie proste jakby się mogło wydawać.

Często gdy gdzieś jedziemy samochodem dziecko się nudzi. Ale jeśli mamy telefon z odpowiednim systemem możemy mu kupić za nie całe 3 zł aplikację i już ma szanse by zabić nudę.

Kupując taką grę, mam pewność że gra w bezpieczną aplikację, bez przemocy, bez potrzeby wchodzenia w internet.

Jeśli szukacie fajnej gry dla dziecka, rozwijającej to mogę z czystym sumieniem polecić te gry. Tanie, szybka instalacja i co ważne bezpieczne dla dziecka.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Nie znam, ale jestem Ci mega wdzięczna za ten post!

  • Ja nie mam Androida, ale gry fajne;)

  • Ja również uwielbiam Ryska na telefonie ; D

  • Doskonale znamy gry z Bazgroszytu ale te w wydaniu na laptopa 😉