Bez kategorii

W trosce o skórę dziecka – Mustela

Dla każdego rodzica ważna jest kondycja dziecka i jego rozwój. Ale także jego wygląd. Skóra, bo o nią chodzi czasem płata różne figle nie tylko dzieciom. Skóra atopowa, wrażliwa, choroby skórne. Takich przypadków jest masa. Odpukać Adaś nie ma problemów ze skórą, co nie znaczy że nie trzeba o nią dbać. Ja to już inna bajka. Muszę uważać co używam bo skóra zaraz jest sucha, wyskakują zmiany łuszczycowe. Gdy bardziej dbam skóra wygląda w miarę zdrowo. Gdy w Nasze ręce trafił żel do kąpieli Madela przeznaczony dla dzieci i niemowląt ucieszyłam się bo nawet w aptece podglądałam te produkty. 

Żel jest w dużej butelce 750 ml z pompką dozującą. Już mi się podoba! Adaś potrafi nie źle płynu wlać do brodzika, więc takie rozwiązanie jest nawet pożądane 🙂 Już wiadomo że użytkowanie łatwe. Klik i porcja żelu leci na rękę lub gąbkę. 

A co ma w składzie?
Nie znam się za bardzo co oznaczają te różności w składzie ale sprawdzam czy nie zawiera alkoholu, parabenów czy innych dziwnych rzeczy. Takie samo ważne jest by dany płyn nie szczypał w oczy i nie podrażniał ich. Tu tego nie ma. Wiadomo, że czasem piana poleci po oczkach a ból okropny.
Żel Madela jest delikatny, nie szczypie w oczy i ma skład odpowiedni ( jak dla mnie) dla dzieci. 
Ja to jak dziecko 🙂 Jeśli mi nic nie jest po danym płynie oznacza że jest on dobry.
Zapach?
Adaś początkowo stwierdził że w mydle kąpać się nie będzie. Taki zapach mu przypomina. Zmienił zdanie i chętnie się w nim kapie. Mój nos mówi że zapach ma obłędny! Bardzo delikatny, długo się utrzymuje na ciele i nie jest za bardzo aromatyczny. Uwielbiam jego zapach, szkoda tylko że nie mogę go Wam pokazać.

W praktyce?
Używanie jest wygodne. Nie trzeba się martwić że dziecko wyleje całą zawartość do wanny. Dodatkowo ma takie małe zabezpieczenie, które uniemożliwia wciśnięcie pompki. 
Najlepiej jest używam go na gąbkę. 2 wciśnięcia pompki i mamy gąbkę pełną pachnącej i obfitej piany. Taką porcją Adaś umyje się cały. No poza główką, tu kolejna porcja płynu.
Po takiej kąpieli przypomina się zapach noworodka. Mają takie maluszki taki piękny zapach, od którego trudno się oderwać. Tu jest podobnie.

Podsumowując…
Żel jest bardzo wydajny, delikatny, wygodny w użytkowaniu, nie podrażnia, nadaje się od pierwszych dni życia dziecka, ale również dla dorosłych, piękny zapach, dobrze się pieni a gąbce. 
Jedynym minusem tego żelu jest cena. Za taką butelkę 750 ml cena około 50 zł to dużo. Fakt żel jest super. Jednak na obecną chwilę bym szukała czegoś równie dobrego, ale w niższej cenie. 
Cieszę się tym bardziej że jeszcze przez długi czas będziemy raczyć się tym pięknym zapachem i dobrej jakości żelem do pluskania. 
Żel możecie kupić np z I-Aptece
Mustela ma bogatą ofertę dla kobiet w ciąży i dzieci. Warto sprawdzić co mają w ofercie. 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • mamy taki właśnie, ale jeszcze nie używany ; p

  • To dobrze, że wydajny i ma przyjemny zapach:)