Bez kategorii

Kwiatek Kusudama

Kusudama jest japońską techniką składania z papieru luz ze sztucznych kwiatów. Jest to ozdobna kula, która pięknie się prezentuje a można ją dodatkowo przyozdobić wstążkami, nićmi. Jest to Nasza pierwsza próba z tą ozdobą, ale pewnie nie ostatnia. Mimo trudnego wyglądu, jest łatwa do zrobienia. Poniżej pełna instrukcja wraz z filmem instruktażowym.
By zrobić pojedynczy kwiatek jak na zdjęciu obok potrzeba 5 kolorowych lub białych kwadratów jednakowej wielkości. Ważne by były równe, wtedy nie ma takich problemów ze złożeniem. Musiałam swoje przyciąć bo okazały się krzywe. Zrobienie jednej części zajęło mi jakieś 2-3 minuty. 
Instrukcja krok po kroku jak zrobić kwiatek.

Składamy kartkę, po skosie na pół. Boki składamy potem do środka.

Teraz boczki musimy rozszerzyć i je “spłaszczyć”. Powstaną takie kieszonki. Wystające części składamy do środka.
 

Boki znów składamy na pół do środka. Jeden złożony smarujemy porządnie klejem i sklejamy. Nie ściskamy w miejscu sklejenia. Nie ściskamy drugiej części żeby była ładna okrągła. 5 części kwiatka sklejamy ze sobą porządnie.

To pierwszy kwiatek. Teraz patyczek dorobić jeszcze kilka i piękny bukiecik na Dzień Kobiet już mamy.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.