Bez kategorii

Mama na 6!

Jakie 6 produktów przeznaczonych dla maluszków czyni z Ciebie mamę na szóstkę? 

Takie oto wyróżnienie dostałam od Antoniany z bloga Miłość w wersji demo.

Adaś już maluszkiem nie jest, a prawie 6 latkiem. Więc muszę ugryźć to jakoś inaczej. Jednak czy zasługuje na miano Mamy na 6? Ja tak się nie czuję, ale staram się być dobrą mamą. A jak mi to wychodzi? To już by Adasia trzeba spytać 🙂

Oto moja lista, dlaczego próbuję być mamą na 6.
1. Bo kocham go miłością bezgraniczną.
Jest oczkiem w głowie. Każdego dnia kocham go bardziej i bardziej. Mimo że wkurza mnie czasem, nie wyobrażam sobie życia bez niego. To jest taka miłość i przywiązanie jakie tylko jest między mamą  a jej dzieckiem. Pewnie każda Mama wie o czym mówię. 
Każda chwila z Nim mimo wszystko jest fajna, ciepła i pełna uczucia. To po prostu to miłość!
2. Bo mam dla Niego czas ( prawie) zawsze.
Czasem są chwile gdy musi zająć się sam sobą. Staram się jednak być zawsze blisko, by mógł mnie zobaczyć, zapytać, poradzić się by po prostu coś powiedzieć. Czasem żałuję, że muszę coś zrobić a on musi się nudzić. 
3. Może do mnie przyjść z każdym problemem i rozterką.
Jak każdy ma swoje małe problemy. Dla dorosłego mogą być małe, ale dla dziecka mogą mieć olbrzymią wartość. Często skrywa w sobie co mu na sercu leży, ale małymi krokami staram się dążyć by mi o tym powiedział byśmy mogli rozwiązać ten problem. Zawsze może na mnie liczyć, ale czasem wstyd czy uczucie, że będę się z niego śmiać powodują strach i tłumienie uczuć.
4. Dbam o jego rozwój.
Książki, gry, zabawy, wspólny czas, spacery, poznawanie przyrody, a także rozwój emocjonalny, psychiczny i zdrowotny są bardzo ważne, bez tego dziecko nie może rozwijać się prawidłowo. Zdrowe dziecko to szczęśliwe dziecko.
5. Daje mu możliwość samodzielnego myślenia.
Bez tego ani rusz. Dziecko mu mieć możliwość samodzielnego rozwoju. Jeśli nie damy mu wolnej ręki, nie będzie dziecko samodzielne i przy najprostszych rzeczach nie da sobie po prostu rady. Nawet samodzielne ubieranie, jeśli nie pozwolimy mu na pomyłki, próby to się nie nauczy. Dorosły też by się wkurzał, gdyby nie mia możliwości własnego rozwoju i samodzielnego myślenia.
6. Popełniam błędy, ale staram się potem ich unikać.
Jestem tylko człowiekiem i błędy popełniam. Ale moja “mądrość” polega na poprawie, staram się eliminować te błędy by nie sprawiać przykrości ukochanemu dziecku i sobie. 
To moja lista 6 rzeczy, które maja wpływa na to że staram się być Mamą na 6. 
A kogo nominuje dalej? Wszystkie Mamy, które czują się na szóstkę ale również te, które myślą że do dobrej Mamy jej daleko. Doceńcie się, a o ocenę jaka jesteście Mamą zapytajcie swoje dzieci. One powiedzą Wam prawdę.
Adaś powiedział że nie mogę być jego przyjacielem bo jestem mamą 🙂 a przyjacielem jest jego ukochany miś. To mnie zrobił.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Jak Ania chce mieć przyjaciółkę to od razu zmieniam głos na piskliwą i mądrą Olę, która ma 6 lat. Czasami to musi trwać dosyć długo (cały dzień) i nie mogę się zapominać! Chyba mogę sobie dać 6 za cierpliwość 🙂

 • według mnie jesteś mamą na podwójną 6 :***********

 • Anonimowy

  heheh super post…. moja starsza córka na pytanie" Wikusiu jaka ocenę mamie wystawiłabys, gdybys miała mnie ocenić jaką jestem mamą"

  odp. Jetes najkochańsza mamą, pomagasz mi, masz fajne pomysły, lubisz mnie taką jaką jestem, zawsze masz dla mnie czas, dobrze gotujesz ale jest jeden minus???? czekam z niecierpliwością a ona na to: to że musze się Toba dzielić z siostra i przez to dałabym ci 5+ a nie 6

  Pozdrawiam agakru1

  • ha ha ha to cię złapała! 🙂

  • Anonimowy

   nie powiem szczęka mi opadła, odkąd poszła do szkoły to takie teorie wygłasza że czasmi to próbuję zaciskać zeby by sie w twarz nie roześmiać hahahahah a jekie słowa używa (takie mądre)

 • Ciekawy tag.

 • Fajnie temat ugryzłaś, na początku też o tym myślałam, ale narzucone niby było, że chodzi o produkty dla maluszka. Ale że Adaś już maluszkiem nie jest tylko prawie dorosłym mężczyzną, dobrze wybrnęłaś Ilonka! 🙂 I wypisałaś te rzeczy, które liczą się najbardziej dla dziecka…

 • Chwilę to zajęło, ale udało mi się nadrobić 🙂 Bardzo fajnie piszesz!!! Zapraszam do siebie 🙂

  http://stormofhormones.blogspot.com

 • Oczywiście że jesteś bo ja się nie mylę i wiem co mówię ; P

 • Sześć niby różnych wypowiedzi, a wszystkie można by zamknąć w tym najważniejszym słowie KOCHAM!!! Bo nawet błędy potrzebne są w Miłości.Pozdrawiam i kochajcie się tak dalej:)

 • fajnie spisana lista 🙂

 • Fajny pomysł z ta mama na 6:). Co do błędów mam podobnie:)

 • przy drugim nie popełnisz już tego błędu, miś zawsze jest NAJWAŻNIEJSZY 😉

 • Ciekawe podejście, ale zgadzam się z tobą całkowicie 🙂 Pozdrawiam