Bez kategorii

Zabawkowe hity

Fascynacja różnymi grami u dziecka zmienia się co jakiś czas. Tak samo jest u Adasia, choć ma zabawki które są w ciągłym użytku. 2 miesiące temu był TOP książkowy, czas na TOP zabawkowe. Lista była utworzona w styczniu, ale do tej pory uległa trochę zmianie. Obecnie na TOPie są te gry i nie tylko.

Wiadomo że najlepiej się gra z rówieśnikami, ale z mamą też fajnie można pograć. Kolejność przypadkowa. Poznajcie Nasze typy, może macie podobne? 

Pycha Micha
Jak tylko ktoś u Nas jest, ta gra jest ich Must Have! Przygotowanie gry zajmuje dosłownie chwile, a gra zajmuje dzieciaki na długie minuty. Porządne wykonanie, polska firma i super się w nią gra. Recenzja tej gry jest tu PYCHA MICHA  A wyszła spod rąk Granny.
Ringo Flamingo
W ferie był u Nas Adasia kuzyn 10 letni. Graliśmy sobie w czwórkę w Flamingi. Ubaw po pachy i nigdy nie wiadomo do ostatniego krążka, kto wygra rozgrywkę. To gra jednej z ulubionej moich firm. Ravensburger. W recenzji znajdziecie też filmik z gry
Jeździk Plasma Car
To jest HIT odkąd go mamy. Nieważne czy to 2 latek czy 11 latek! Serio. Tylko patrzą czy jeździk jest i jest szał. Jest bardzo wytrzymały, lekki i niezawodny. Cena to 160 zł ale jest jej wart.

Klocki Waflowe

Ma je on niemowlaka. Są do tej pory na topie. W szkole również. Jest mistrzem w budowaniu różnych budowli! Proste wykonanie, mnóstwo możliwości, bezpieczne i kolorowe. 
 Farmer Ranczo
Jeszcze jedna gra od Granny. Adaś uwielbia zwierzęta, więc często w nią gramy. Tylko dziwnym sposobem zawsze przegrywam, a Adaś ma multum królików! Poczytać recenzję można tu
Drewniane klocki i Kolejka

Kupiłam kolejkę ja, a siostra klocki. W Biedronce były jakoś w grudniu. Najtaniej jak do tej pory widziałam. Drewniane, kolorowe i bezbarwne. Ponadczasowe!
Puzzle
Jak go weźmie to kilka na raz układa. Różne ma puzzle, łatwe, trudniejsze. Jedne z ulubionych to te. Są tu również zwierzęta, sporo geografii czyli przyjemne z pożytecznym. Maxi Puzzle 
A czym Wasze dzieci uwielbiają się bawić? Podobnie jak u Nas czy wręcz przeciwnie?
Lubicie takie zestawienia?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Mamy te klocki z biedronki 🙂 Wiki je uwielbia. A kolejkę przegapiłam i teraz strasznie żałuję. Kuzyn Wiki ma kolejkę i Wiktoria jak jest u niego to nie może się od tej zabawki oderwać.

 • A te klocki waflowe to jakiej macie firmy? Bo u nas niezbyt się sprawdziły, tzn. chodzi mi o ich jakość wykonania, była fatalna, bo same klocki są bardzo pomysłowe.

  • Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Adaś ma je od 5,5 roku i się trzymają jeszcze

 • Wypaplani pl

  Granna rządzi 🙂 My tez pałamy uwielbieniem dla grannowych produktów.

 • Maxi puzzle mamy . Na Flamingo sie szykujemy….

 • U nas kolejka to hit. Puzzle też Artur lubi, ale na razie jest w fazie tych 4-5 częściowych. No i Lego Duplo u nas bardzo się sprawdziło 🙂

  • Lego mamy zwykłe tylko ale woli takie normalne albo te waflowe

 • Ja lubię 🙂 mój ma 2,5 roku i hitem jest BimBom. Kiedyś kochał puzzle, teraz się szybko nudzi. Do klocków też nie ma cierpliwości, pobawi się 10 minut (tylko ze mną) i chowamy.

  • Adaś odkąd pamiętam lubi klocki 🙂 Twój szkrab bardzo muzykalny 🙂

 • Tych flamingów jestem ciekawa.