Bez kategorii

Kurka origami – ozdoba wielkanocna

Wielkanoc już nie długo, więc warto zastanowić się jak zająć dzieci w czasie przygotowań ale również jakie dekoracje zrobić na świąteczny stół. Przeglądając stronę Krokotak, natknęłam się na cudne kurki origami! Proste, efektowne i bardzo fajna ozdoba.

Wykonanie jest banalnie proste. Poradzi sobie nawet dziecko 😉 
Co potrzeba?
– kwadratowa karteczka – im większa tym większy kurak wyjdzie
– mały kwadrat kolorowy na skrzydełka
– malutki na grzebień i dziób
– klej
– cienkopis, pisak, kredka
– nożyczki
Zaczynamy! Wycinamy kwadrat z dowolnego koloru. Ja wzięłam ciemnożółty papier. Z kartki A4 powstały mniejsze kwadraty o szerokości około 10 cm. 
Kartkę składamy na pół, rozwijamy i znów na pół w drugą stronę. Powstały nam przez środek przekątne linie. Układamy rozłożoną kartkę przed sobą pod skosem. Boki wpychamy do środka, przygniatamy.

Teraz wywijamy “górę”. Tak samo robimy z drugiej strony.

Czas zrobić głowę i dzióbek kurki. Jeden bok kurki rozszerzamy i delikatnie środkową część wpychamy do środka, tak by powstał dzióbek. Od góry  musi być w linii prostej.

Na zdjęciu poniżej widać jak to ma wyglądać. Kurka prawie jest gotowa. 
Z kolorowego papieru wycięłam mniejszy kwadrat o szerokości około 3 cm. Zgięłam na pół i przecięłam otrzymując 2 trójkąty. Zginamy trójkąt na pół i przy pomocy kleju przyczepiamy do grzbietu kury.

Oko narysowałam cienkopisem. Dzióbek dokleiłam. Tak samo grzebień. Przykleiłam go na klej do środkowej części głowy kuraka.

 

Prawda że proste? Im większa kartka tym większa kurka. Powstaną kolejne  z innych kolorów i innej wielkości. Cała rodzinka kuraków powstanie. 
Polecam! Fajna zabawa, rozwija manualnie, poszerza wyobraźnię, pozwala ciekawie spędzić czas wspólnie z dzieckiem. A do tego piękna dekoracja świąteczna.
Inspiracja : Krokotak

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.