Bez kategorii

Wyprawy po Polsce – seria z naklejkami

Książki odgrywają wielką rolę w życiu dziecka. Muszą być nie tylko fajne, ale także wnosić coś do rozwoju dziecka. Takie połączenie znalazło się w książeczkach “Wyprawy po Polsce” W. Muza. Co mają takiego w sobie, że przyciąga Młodego Czytelnika? A może jednak nie ma nic takiego w sobie?

Adaś uwielbia książeczki, gdzie musi się wysilić, pomyśleć. Tu ma to na każdej stronie. Jednak co to za książki? Co jest w środku, o czym są?
Jasiek mieszka w mieście, a jego kuzynka Iga na wsi. “Wyprawy po Polsce. W mieście” i “Wyprawy po Polsce.Na wsi” to seria krótkich historyjek o tym co można spotkać w mieście i na wsi. 
W pierwszej części, Jasiek odwiedza Igę na wsi. Rodzice dziewczynki mają pensjonat na wsi i chłopiec spędza tam czas. Martwi się jednak że czas tu spędzony przysporzy mu tylko nudy. Czy faktycznie tak było?
Jasiek myślał że życie na wsi jest nudne, pozbawione ciekawych rzeczy. Nic bardziej mylnego! Wystawa zwierząt, wypad nad jezioro czy praca w polu sprawiają że zmienia zdanie na ten temat. 
A Młody Czytelnik ma na każdej stronie zadanie do wykonania. Jego zadaniem jest odnalezienie na każdym dużym rysunku mniejszych elementów.Świetne ćwiczenie na spostrzegawczość i koncentrację.
A w środku znajduje się całe mnóstwo naklejek, który mają swoje miejsce. Miejsce na naklejkę jest jaśniejsze, by dziecko bez trudu znalazło odpowiednie miejsce. Ilustracje są bardzo fajne, takie bym powiedziała bajkowe, ale bardzo realistycznie wyglądają. Nie są również przerysowane.

W drugiej części to Iga wyjeżdża do miasta. Czy jej się spodoba? Gwar, mnóstwo samochodów, wszyscy się gdzieś spieszą.
Okazuje się że w mieście również może być całkiem fajnie. Jazda windą, basen, wesołe miasteczko czy muzeum nie musi być nudne. Jest wiele do zobaczenia, kupienia i do zapamiętania.

Tak jak przypuszczałam Adaś nie dał się skusić by naklejki przykleił w odpowiednich miejscach. Bo jak twierdzi ma tylko po jednej takiej naklejce. Znalazł sobie inny sposób na to. Wybiera naklejkę i wyszukuję ją na odpowiedniej stronie. 
Wielką frajdę za to sprawiło mu odszukiwanie małych obrazków na dużym rysunku. Wyostrzał wzrok, chwila koncentracji i nie było trudnych zadań! Poszło mu znakomicie! 
Dowiedział się też co można spotkać w dużym mieście. Wieś zna na wskroś 🙂 Bardzo lubi zwierzęta więc i ta książeczka bardzo mu się spodobała. 
Cena takiej jednej książeczki 8 zł! 
Już 3 latek będzie zainteresowany taka pozycją. Dla Adasia trochę za prosta już, ale naklejki kuszą bardzo, aż żal je wykorzystać. Ze względu na cenę i zawartość bez mrugnięcia okiem bym kupiła inne części. 
Wiedza, fajna zabawa, rozwijanie spostrzegawczości i koncentracji są tu na każdym kroku i to się chwali. Także nie pozostaje mi nic innego, jak powiedzieć że warto je kupić. 
A Wy macie swoje ulubione książeczki z naklejkami?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • takie są najlepsze!

  • Są super!

  • Uwielbiam książki z naklejkami!

  • Jak Gaba była młodsza to tak, teraz "wydoroślała" i nie chce z naklejkami.

  • Mam je – Fabiś dostanie je od zajączka 😉