Bez kategorii

Liczenie jest fajne! czyli matematyka na wesoło

Adaś lubi liczyć, dodawać odejmować. A jakby tak przemycić matematykę podczas zabawy? Forma wierszyków o “królowej nauk” może okazać się na prawdę fajną zabawą. “Liczenie jest fajne” idealnie się do tego nadaje. A co ma takiego w sobie? O tym już za chwilę.

Jest to ponad 20 stronicowa książeczka, gdzie zebrano kilka matematycznych wierszy polskich twórców. Znajduje się tutaj Julian Tuwim, Jan Brzechwa czy Joanna Papuzińska. Ilustracje do książki stworzyła Anna Gensler.

Szczerze mówiąc znałam wierszyk tylko o “Sumie”, więc tym bardziej chciałam poznać pozostałe. Adaś również podzielił mój entuzjazm i codziennie przez kilka dni czytaliśmy te wiersze, wypatrując nowych szczegółów, liczyliśmy kaczki, Murzyniątka czy zastanawialiśmy się co byśmy robili z 10 rękoma. 
Już sama okładka przyciąga wzrok młodego czytelnika. Kolorowe obrazki, owoce, dzieci, zwierzęta to coś co lubi prawie każdy z Nas. Dopiero po 2-3 wieczorach z tą książką odkryliśmy że okładka ukrywa pewną tajemnicę, która sprawiła mnóstwo frajdy i liczenia!

Wierszyki znane i te mniej, ale ilustracje powstały specjalnie do tej książeczki. Całość prezentuje się bardzo fajnie i kolorowo.

A prezentuje się ona tak.

Naszym ulubionym wierszykiem są Murzyniątka. Po prostu uwielbiamy je! Śmiechu z nimi masa 🙂

Co ważne ma zaokrąglone rogi. Także rodzice mniejszych dzieci będą zadowoleni z takiego rozwiązania. Kartki są z grubszego papieru, który jest bardziej odporny na dziecięcą energię.

Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć że warto! Bo jest świetna, przemyca trudną naukę jaką matematyka i zapewniają super zabawę. Twarda oprawa, z zaokrąglonymi rogami posłuży pewnie dłużej niż w miękkiej.

Cena książeczki to 19,90 zł. Możecie ją kupić w Wydawnictwie Muza.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Nie słyszałam o tej książeczce.

  • Podoba mi się! ogółem jak można coś więcej dziecku przekazac, nie tylko tytuł ; )