Bez kategorii

Zagubione Niebo – K. Grochola

Jestem typem kobiety, która uwielbia wszelkie romansidła, opowieści o miłości. Przecież ona jest sensem Naszego życia, prawda? Każda kobieta pragnie miłości, szczęścia by ktoś ją kochał, wielbił i był wsparciem. Ach! Ta miłość! A jakby zgłębić kilka historii pełnych zakrętów miłosnych w jednej książce? “Zagubione niebo” polskiej pisarki p. Katarzyny Grocholi to właśnie taka pozycja.

Jest to książka inna niż wszystkie. Tu nie znajdziecie jednej wielkiej historii, pełnej zawirowań, zakrętów łez i smutku, a na końcu happy endu. Może po części znajdziecie, jednak ta książka jest pełna różnych historii.

Autorka zebrała różne historie, nowe i te stare, które były dawno temu publikowane na łamach prasy, By nie odeszły w zapomnienie zebrała je w całość tworząc “Zagubione Niebo”. 
Nikomu nie trzeba mówić że to wybitna polska pisarka, która ma na swoim koncie mnóstwo świetnych książek. “Zagubione Niebo” właśnie do nich dołączyło.
Głównymi bohaterami opowieści są kobiety, w różnym wieku, w różnej sytuacji życiowej. Jedne mają pozornie szczęśliwe życie, inne wręcz przeciwnie.Dla nich życie nie ma sensu, jest puste, są zagubione i nieszczęśliwe. Na ich drodze staja mężczyźni. Jak oni się pojawiają to musi zrobić się gorąco. Zawsze to ich sprawka, że kobiety cierpią, a mimo to ciągnie ich do nich jak pszczoły do miodu 🙂 
Ech Ci mężczyźni. Bez nich życie było by strasznie nudne!
Czytało mi się tę książkę bardzo przyjemnie, szybko, a czasami z wypiekami na twarzy. Lekkie historie, które się kończą, a czytelnik zastanawia się co było dalej, czy im się udało? jak potoczyła się ich historia?! Gdy skończyłam ja czytać kolejny raz czułam niedosyt i smutek, że to koniec książki. Patrząc na samą okładkę buzia sama się uśmiecha, na wspomnienie tych historii. Żeby nie było tak słodko…

Jest w książce jedna historia, która ominęłam. Zaczęłam ją czytać, ale nic nie mogłam z niej zrozumieć, gdy zaczynałam – zasypiałam. Nie chciałam się męczyć z nią kilka dni, więc po prostu ja ominęłam. Nie dałam rady. 
Wszystkie inne historie zapadły mi w pamięć. Tytuły nic nie mówiące na pierwszy rzut oka, ale dobrane idealnie są świetną lekturą na letnie popołudnia. 
Mrożona kawa, ogród, hamak i “Zagubione Niebo” i mam pełen relaks! 
Jeśli lubicie książki Katarzyny Grocholi ta pewnie też Wam się spodoba. Lekka, przyjemna lektura. Na zimę również będzie fajna. Ciepły koc, herbata i pełna gorącego uczucia lektura.
Cena książki to 36,90 zł

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Czytałam jedną książkę autorki już jakiś rok temu i wówczas mi się podobała. Jestem ciekawa, czy w przyszłości także mnie zachwyci swoją twórczością.