Bez kategorii

50 najpiękniejszych opowieści

Bajki w życiu dziecka odgrywają niezwykle ważną rolę. Przekazują wartości, pokazują magię dobrych uczynków i poszerza horyzonty. Są też bajki i baśnie, które znamy z własnego dzieciństwa. Nie ukrywajmy, młode nie są. Mają jakieś 20 lat i więcej, a mimo to są na “czasie” i wręcz powinno dziecko je poznać. O to zadbało Wydawnictwo Papilon z książką pt. “50 najpiękniejszych opowieści“.

Jest to zbiór pięknych bajek i baśni, które znam ze swojego dzieciństwa. Przypominają mi się historie z tego okresu, gdy zatracałam się w świat bajek i baśni. W tamtych czasach inaczej one wyglądały, nie miały tak pięknych ilustracji jak teraz ale również łapały za serce i czekało się jak akcja się rozwinie.

Kilka z takich bajek Adaś ma jako małe książeczki, ale każda z nich różni się trochę wersją. Inne ilustracje, trochę inny tekst. Ta książka jednak przyciąga jak magnes. 
Zobaczcie o czym poczytacie w tej księdze.
Znajome tytuły, prawda? Tekst przyjemny, fajnie się czyta, bez przemocy. Ciekawa akcja i cudne obrazki przyciągają uwagę dziecka i rodzica. Co tu dużo mówić, to trzeba zobaczyć!
Ilustracje do książki tworzyło 11 ilustratorów, więc znajdziecie tu różne style stworzenia obrazków. Mimo to, wszystkie są tak cudne, dopracowane że żal zamykać książkę.

Kilku z tych baśni nie znałam , ale to sama przyjemność je poznać razem z dzieckiem. Wspólnie spędzone chwile przy takich książkach to czas wyjątkowy i dający mnóstwo radości. Poczujmy się jak dziecko, zatraćmy się  w świecie baśni, magii i wyjątkowych czasów. 
Znajdziecie tu polskie legendy, baśnie Braci Grimm czy Andersena. 
Polecam tą książkę jako wartościowy prezent, który uszczęśliwi dzieci. 
Z tej serii ukazały się również inne tytuły. My Otrzymaliśmy od Wydawnictwa Papilon jeszcze Baśnie Europy, które były prezentem dla uczestniczek projektu “W 7 bajek dookoła świata”. Kuszą bardzo pozostałe 2 tytuły! Oj kuszą!

Cena to około 30 zł, a możecie ją kupić bezpośrednio na stronie Wydawnictwa.
Za książkę bardzo dziękuję! To przepiękny zbiór, który jest pięknym okazem w Naszej skromnej biblioteczce Adasia.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Pamiętam, że będąc w wieki, gdy interesowały mnie takie książki to najlepsze dla mnie były ilustracje. W zasadzie czytanie książki było dodatkiem i dopełnieniem zarazem do ilustracji.
    Pozdrawiam.
    Tomasz Araszkiewicz

  • połowa z mojego dzieciństwa ; ))

  • Mam ją, ale jeszcze nie czytałam. Wciąż czeka na swoją kolej, jednak jestem pewna,że warto:)