Bez kategorii

Mamy lubią Mamy!

List do Matki. Do każdej z Nas. To nie żadna ściema, to szczera prawda. Czy ty też jesteś Mamą?

Mamo!
Czy wiesz że jesteś wyjątkowa?
 Nie tylko dla swojego dziecka, ale dla mnie również. Masz dziecko,dom pracę, swoje obowiązki. Mimo to znajdujesz czas by podzielić się swoją wiedzą, pomóc innej mamie w potrzebie. Umiesz się pośmiać, pożartować a gdy trzeba to i krytyka straszna Ci nie jest.
Twoje życie nie jest usłane różami, ale wszelkie kolce, które spotykasz usuwasz jak za sprawą czarodziejskiej różdżki. Sprawiasz że świat staje się piękniejszy. Tworzysz z pasją, z miłością, zarażasz innych dobrym humorem. Ale czasem masz chwilę zwątpienia. Ja też! nie jesteś w tym sama!
Jesteś tylko człowiekiem, który ma czasem dość. Rozumiem to i wiem co czujesz. Jednak potem wychodzi słońce, a Ty znów masz dobry humor, tryskasz energią, otwierasz serce na pomoc innym. Podziwiam Cię że Ci się chce. Możesz olać innych, olać ich potrzeby, myśleć tylko o sobie, ale wielkie serce nie pozwala Ci na to. Tu masz miejsce dla rodziny, na swoją pasję, jest też miejsce dla innych mam, które jak Ty potrzebują czasem wsparcia czy dobrego słowa. 
Twoja wiedza, doświadczenie jest skarbnicą wiedzy! Pomysły na zabawy, zabawki, gry i wycieczki, pluszowe misie, dobre leki i kosmetyki, książki warte uwagi to wszystko płynie od Ciebie. Od Ciebie czerpię tę wiedzę, te radość życia, mam chęci by działać dalej, by trwać. 
Jesteś też moją ostoją, dobrą duszą, pocieszycielką i wspaniałą osobą!
Tylko nie zapominaj o sobie! Jesteś też ważna. Musisz mieć czas dla siebie, by zregenerować siły na dalsze działania. Byś umiała docenić to co masz, i co możesz zrobić, by czuć się spełniona.
Gdybyś czasem zwątpiła…
Kto inny tak doradzi jak Ty? Kto wypije z Tobą kawę w zabieganym czasie? Kto postawi Cię do pionu, gdy zaczniesz wątpić?  Kto da Ci kopa do działania?
Pamiętaj!
Jesteś wyjątkowa, piękna, mądra, zaradna z głową pełną pomysłów. Jesteś mamą, jesteś super babką! Dziękuję Ci za to że jesteś!
Ilona – również Mama
Co mnie skłoniło, do tego postu?
Akcja ” Mamy lubią Mamy” stworzona przez Podwójnie Szczęśliwą! Mogłam napisać za co lubię inne mamy. Pokazać że jesteśmy super babki!
  1. Zawsze mogę liczyć na radę innej mamy –  super uczucie, gdy w chwili zwątpienia, problemie wyciąga pomocną dłoń inna mama
  2. Tworzą wyjątkowe rzeczy – znajdują pasje,  którymi zarażają inne mamy, dzielą się swoją twórczością i nie sposób ich nie lubić
  3. Chce im się działać z innymi – projekty blogowe, spotkania, eventy to zawiera masę czasu, chęci i nie ukrywajmy, są stresujące, by wszystko wypadło super. Ale robią to, chce im się i są z tego dumne! Ja również, że mogę być tego cząstką
  4. Dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem – czy to technicznym, kulinarnym, w chustonoszeniu, w podróżowaniu z dzieckiem i całą masą innych specjalności!
  5. Wspaniałe znajomości – jest z kim pogadać, wypić kawę, mile spędzić po prostu czas.
  6. Potrafią dopiec jak nikt inny – mamy nie są święte i czasem potrafią dosolić ale życie musi mieć smaczek
  7. Kto jak kto, ale tylko inna mama zrozumie mamę! 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • super akcja i ja też już się zbieram do napisania posta 😉

  • Ja jeszcze nie jestem mamą ale mam nadzieję że już niedługo będę mogła pełnoprawnie uczestniczyć w takich akcjach 😀

  • Fajna akcja.