Bez kategorii

Skacząca żaba origami

Origami to fajna sprawa, można tą metodą zrobić bardzo dużo rzeczy! Jedne z nich są proste, inne wymagają wprawy. Dziś coś z łatwiejszej półki. Skacząca żaba origami jest świetną zabawką. Daje mnóstwo możliwości zabawy, rozwijania wyobraźni, kreatywności a co najważniejsze zapewnia wspólny czas! 

Wykonanie żabki nie jest takie trudne jakby mogło się wydawać. Wystarczy kwadratowa kartka. Im większa tym większy będzie nasz płaz.

Znalazłam na You Tube jeszcze inny sposób składania, więc pewnie też się pojawi. Tymczasem pokażę jak zrobić taką żabkę.

Jak zrobić skaczącą żabkę origami?

Potrzebujemy kartkę w kwadracie. Moja ma około 10 cm. Składamy ją na pół po skosie. I znów po skosie w drugą stronę.

Z tym krokiem Adaś miał trudność, ale teraz idzie mu znakomicie! Boki chowamy do środka. Powstanie wtedy trójkąt.

Boki zaginamy do dołu do linii środkowej.

Odwracamy na drugą stronę i robimy podobnie jak poprzednio, ale tym razem wywijamy w górę. Pamiętamy by dobrze zginać na kantach.

Teraz górne boki, które wywinęliśmy do góry, wywijamy w boki, do zewnętrznej linii. To będą nogi żabki.
Czas by schować co nie co. Wystające trójkąciki chowamy do kieszonki.

Gdy mamy schowane do kieszonki czas zawinąć dół żabki. Zawijamy około 1 cm w górę. A następnie w drugą stronę, tworząc początek harmonijki.

A to już gotowa żabka metodą origami! By płaz mógł skakać naciskamy go na końcu, w środkowej części. Nie zawsze się udaje by skoczyła w przód, czasem zrobi salto albo skacze do tyłu 😀

Coś niewyraźna ta żaba. Może by jej nadać kolorów?

Wspomniałam o Adasiu kilka zdjęć wyżej. Otóż sam też robi żabki. No nie całkiem sam, ale namiętnie próbuje swoich sił w technice origami, a mnie serducho rośnie! 

Świetne ćwiczenie na motorykę małą, spostrzegawczość, dokładność, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, wspólny czas i mnóstwo zabawy!

Podziękowania dla wujka P. za naukę robienia żabki. A że nam mało szukamy kolejnych zwierzaczków origami do zabawy. Kolejny post z serii origami, będzie o pieniążkach, czyli zrobimy sobie portfelik! Również prosta zabawka a mnóstwo radości Wam da.
  • nigdy nie miałam cierpliwości do origami 😉

  • Fajne żabcie. My jakoś nie mamy talentu do origami 🙁

  • Rewelacja, może sobie zrobię:)

  • kiedyś robiłam takie podobne, ale z dwóch kawałków. Teraz to przód żaby zrobię bez problemu ale z tyłem to nie lada problem ; D

  • Nie wiem dlaczego ale zawsze mi się to skomplikowane wydaje. Piękne żabki 🙂

  • Fajowe 🙂 Kum, kum…