Bez kategorii

Zaczaruj mnie – przyjaźń na całe życie?

Źródło: W. Literackie

Przyjaźń. Piękne uczucie, które łączy na zawsze, a raczej powinno. Bycie przyjacielem wymaga szczerości, bezinteresownej pomocy, rady i no właśnie… Czego. Nigdy nie miałam przyjaciółki takiej na prawdę od serca, koleżanki – owszem – bliższe dalsze. Przyjaźń jest wyjątkowa. A czy “Zaczaruj mnie”, książka o miłości i przyjaźni też jest taka?

Karolina Frankowska – autorka książki ma na swoim koncie kilka scenariuszy to znanych filmów i seriali telewizyjnych. Filmy się udały, a czy książka skradnie serca kobiet?

Trójka przyjaciół mieszka w Warszawie. Wspólnie wynajmują mieszkanie, by było taniej. Zosia, ukończyła psychologię, Kaśka, pracuje na planie filmowym jako wizażystka a Bartek to luzak, który nie może zagrzać nigdzie miejsca, ani z kobietami ani w żadnej pracy.
Pech ich prześladuje na każdym kroku. Postanawiają dziecinnym sposobem zapisać swoje marzenia na karteczkach, a później je zakopać pod szkiełkiem. Znów zaczynają się problemy!  Co robi 3 młodych ludzi w łopatą w parku? Nie mogło obejść się bez interwencji policji. Próby załagodzenia sprawy kończą się mandatem, ale w ostatniej chwili kończy się na upomnieniu. 
Próba podjęcia pracy przez Zośkę w słynnym gabinecie psychologicznym też spala na panewce. Ma też ukochany rower, który staje się powodem różnych zdarzeń, które będą miały wpływ nie tylko na życie głównej bohaterki ale również na całkiem obce jej osoby. Problemów również przysparza jej brat, z którym kiedyś miała super kontakt, a teraz okazało się że coś ukrywa. Wszystko z czasem staje się jasne, a do tego miłość depcze jej po piętach. Tylko czy okaże się ta miłość tą jedyną prawdziwą czy też dostarczy Zosi problemów?
Kaśka ma dobrą pracę, którą lubi, ale z mężczyznami różnie bywa. Dzięki rowerowi przyjaciółki miłość staje jej przed oczami. A może już ja miała pod nosem tylko jej nie zauważyła?
Bartek traci każdą pracę, same nieszczęścia! Co chwilę zmienia dziewczyny, pracę również. Ma nie wyparzony język, który skutkuje problemami. Rodzice przykręcają kurek z pieniędzmi więc trzeba sobie jakoś radzić. Jednak jego serce ma już wybrankę, ale czy się zdradzi kogo tak na prawdę kocha?
Mimo problemów nadal są przyjaciółmi, wspierają się. To prawdziwa przyjaźń, która zostaje wystawiona na próbę, czy przetrwa?
Przypadek czy też tak zwany pech, sprowadził na przyjaciół całe mnóstwo spraw, które przy bliższym poznaniu wniosły coś nowego w ich życie. Czy może być coś dobrego z rozjechania ukochanego holendra Zośki? Bym powiedziała że gdyby nie rower, cała historia by się nie wydarzyła!
Nie pomyślałabym że jeden żółty holender może wnieść tyle w życie 3 osób. Dzięki niemu Kaśkę spotkała “miłość od pierwszego wejrzenia”, a Zośka ratuje życie starszego pana. Co rower wniósł życie Bartka? Czy to też miało na niego wpływ? 
Jak to się wszystko kończy? Czy w tej historii może być happy end? Czy prawdziwa miłość spotka Zośkę? Co wywinie jej brat? Czy Kaśka i Bartek mimo wiecznych sprzeczek znajdą wspólny język?  Nie zdradzę!!
“Zaczaruj mnie” to pozycja w sam raz na letnie popołudnia. Lekka lektura, miłosny wątek, historia prawdziwej przyjaźni o której marzy większość z nas. Autorka ma do tego lekkie pióro, które sprawia że czytanie to sama przyjemność od której trudno się oderwać. Jeśli szukacie czegoś lekkiego, ciekawego to śmiało sięgnijcie po tę nowość. Dziś właśnie ta książka ma swoją premierę. 
Zdradzę że książka kończy się weselem. Tylko kogo?!
Autorka : Karolina Frankowska
Wydawnictwo Literackie – “Seria z fasonem” 
  • Nie wiem czy już wiesz, ale wygrałaś konkurs u mnie:) Wybierz proszę wzór, który Cię interesuje, napisz do jakich platform widget ma odsyłać i jakiej ma być szerokości w pikselach. Wyślij mi szczegóły i ewentualne pytania na anseis85@gmail.com

    Gratuluję!
    Karolina z zyj-kochaj-tworz.blospot.com

  • Książka widać "życiowa". W końcu nie wiem jak u Ciebie ale u mnie nieszczęścia chodzą zazwyczaj przynajmniej czwórkami. Zachęcająca recenzja, tym bardziej, że w końcu muszę kupić sobie rower, może wybiorę żółtego holendra… 😀

    • widziałam ostatnio takiego, ale nie żółtego. polegałam! chcę takiego! 🙂

  • Och, już nie mogę doczekać się tej lektury!