Bez kategorii

Creative Park czyli cuda z papieru!

Stali bywalcy wiedzą że bardzo lubię origami i inne zabawy z papieru. Co chwilę wyszukuję coś nowego, ciekawego, co będziemy mogli wykorzystać w dalszych zabawach. Gdy poznałam stronę Creative Park od firmy Canon oniemiałam! Tyle cudnych rzeczy z papieru, które można zrobić w domu. Wystarczy drukarka, klej, nożyczki i odpowiedni papier. Wybór był trudny co najpierw wydrukować i skleić. W końcu wybraliśmy zwierzęta!

Wszystko dzięki drukarce firmy Canon Pixma MG7150. Intuicyjny sprzęt, łatwy w obsłudze,o którym już pisałam kilka dni temu. Na tej drukarce można min drukować zdjęcia prosto z telefonu czy tabletu. Wystarczy mieć Wi-fi. A jakie zdjęcia wychodzą, możecie poczytać tu – W telefon klik i zdjęcie masz w mig!
Inną super funkcją drukarki jest możliwość drukowania prosto z albumów utworzonych w sieciach społecznościowych oraz ze strony Creative Park. Nie musimy podłączać się do komputera, tylko mamy możliwość wybrania szablonu na drukarce. 
Tylko tu jest ograniczenie szablonów. Wszystkie dostępne są na stronie internetowej. Brak języka polskiego na niej nie jest strasznym utrudnieniem. Chodź może początkowo sprawiać wrażenie trudności. Po chwili wszystko staje się łatwe. Strona o której mowa wygląda o tak.
Daje nam niezłe pole do popisu. Zwierzęta, albumy, kalendarze, ramki, akwaria, architektura, dinozaury! I całe mnóstwo innych rzeczy. 
Gdy weszłam po raz pierwszy na stronę podziwiałam z wielkimi oczami co można zrobić z papieru! Cuda! Zapragnęliśmy zrobić dosłownie wszystko! Przy rozbudowanych projektach trzeba trochę wprawy więc wybraliśmy coś prostego – zwierzęta. Wybraliśmy sobie dzika, zebrę i kameleona. Po chwili doszła żyrafa i żółw w wersji jeżdżącej. Aha! Jeszcze 2 żółwie morskie czekają na swoją kolej – te są do złożenia, nie klejenia. Bo to zwierzęta składane metodą origami.

Na początek wybrałam szablony jedno-kartkowe. Z myślą że pójdzie łatwo i szybko. Początkowo trochę problemów było, ale później szło znacznie lepiej! Po kilkunastu minutach Adaś mógł cieszyć się zebrą.

Te zwierzątko to jedno z prostych. Miałam problem jak zgiąć szyję by była w górę, po chwili jednak okazało się to oczywiście proste! 


Kolejny zwierzaczkiem był dzik! Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły… O tak, ten dzik ma strasznie ostre kły i złe oczy!! Z resztą, zobaczcie sami!!

Zaczynamy od wybrania szablonu na stronie Creative Park, czyli Parku Kreatywności. Gdy już mamy, podłączamy drukarkę do prądu. Po załadowaniu odpowiedniego papieru zaczynamy drukowanie. 
Wycinamy szablon, zaginamy na liniach sklejamy według instrukcji. Niby prosta sprawa ale trzeba pomyśleć co gdzie z czym. 
Największy problem miałam z ryjkiem. Jak tu skleić by kły były prosto, a ryjek był umocowany do nosa. No jak! Ta… blondynka wypatrzyła że pod ryjkiem jest miejsce sklejenia! Takie buty! To lecimy dalej. 
Nie zabrakło również selfie Adasia ze zwierzakami. Fotograf rośnie jak ta lala!

Jeszcze zapragnęliśmy mieć kameleona o różnych kolorach, pięknego zielonego. Okazał się być trudniejszym zwierzem i nie do końca udało mi się do skleić jak trzeba. Klej kleił moje ręce, nie papier.

Gdy skończyłam kleić zwierzaki, przyszedł czas na zabawę! Z klocków, figurek zwierzaków i z nowych zwierząt zrobiliśmy ZOO. Zabawa przednia! Tylko pracy strasznie dużo było.

Nakarmić wszystkie zwierzęta, porozwozić, ogrzać te którym zimno było. Uff!

Zabawa mogłaby trwać i trwać! Różnej wielkości zwierzaki, bardziej realne, animowane, masa klocków i super zabawa! To dopiero początek naszej przygody ze zwierzakami. Kolejne czekają w kolejce a Adaś już przytupuje nóżkami  dopytuje kiedy mu złożę kolejne okazy!

Drukarka Pixma MG7150 to sprzęt do kreatywnych zabaw z dziećmi i nie tylko! Dorośli też się zatracą w projektach Creative Park. Mam już plan co zrobimy jeszcze przy użyciu tego sprzętu! Na razie będzie to tajemnica, ale za kilka dni wyjdzie na jaw co planuję.

Mało tego. Mam już kilka pomysłów na wykorzystanie drukarki. Jak tak dalej pójdzie będzie czerwona od drukowania! A my będziemy cieszyć oczy zdjęciami, papierowymi stworzeniami i kolejnymi pomysłami na zabawę.

Żałuję tylko że prędzej nie znałam Parku Kreatywności bo już dawno byśmy mogli działać w tym świecie.

Uważajcie wchodząc tam, bo zatracicie się bez reszty!!

____________________________________
Post powstał w ramach akcji Pixma Treasure Hunt z marką Canon

 • AgaMamaDusi

  Super są te szablony 🙂

 • AgaMamaDusi

  Super są te szablony 🙂

 • Martyna K.

  Ale boskie są te zwierzaki! Z pewnością kiedyś skorzystam.

 • Martyna K.

  Ale boskie są te zwierzaki! Z pewnością kiedyś skorzystam.