Bez kategorii

A czy Twoje dziecko robi zdjęcia?

Zdjęcia są  wspomnieniem zamkniętym w kadrze. Chcemy pamiętać jakie dzieci były małe, co zwiedzaliśmy, co tworzyliśmy. Całe życie uczymy zatrzymywać te chwile jak najpiękniej. cały czas się uczymy robić lepsze zdjęcia, pokazując sobie że to jest fajne! A co z dziećmi? Dajecie im aparat? Robią zdjęcia? Czy przeważa strach o sprzęt? Adaś robi zdjęcia. Aparatem moim, telefonem i “szpiegówką”. By mi nie umknęły jego zdjęcia, założyłam mu album na laptopie i na Facebooku. Ale po co? O tym w dzisiejszym poście.

Uwielbiam go jak trzyma aparat, jego skupienie, powagę i dumę z dobrze zrobionego zdjęcia. Jedne zdjęcia wychodzą mu lepiej, inne gorze, ale cały czas się uczy. Wybrałam kilka z jego zdjęć i utworzyłam album, pojawiać się tam będą kolejne zdjęcia. Na razie wybrałam kilka z nich i za pomocą aplikacji Print Your Days, która dostępna jest na Facebooku zrobiłam z nich kolaż. Teraz tylko kupię antyramę i będę się cieszyć ze zdjęć ukochanego dziecka. 
Powyższą aplikację stworzyła firma Canon, także przy użyciu drukarki Pixma MG7150 wydrukowałam kolaż. Szybko, prosto i ciekawie!   
A zaczynamy od zainstalowania aplikacji na naszym profilu na Facebooku. Wybieramy czy to ma być pojedyncze zdjęcie czy kolaż  działamy.
Na początek wybieramy tło. Kilkanaście dostępnych wzorów. Następnie wybrałam swój profil oraz album ze zdjęciami i zaznaczyłam te które miały pojawić się na kolażu.

Gdy klikniemy w zdjęcie pojawi się ołówek lub X. Mamy możliwość dodania napisów lub usunięcia efektu polaroidu. Ja wybrałam wersję z napisami.

Jeśli zdjęcie jest mało kolorowe lub chcecie nanieść jakiś filtr też jest taka możliwość. Zdjęcie te bardzo mi się podoba, więc podkręciłam mu trochę kolory.
Przy pomocy “Shuffle” możemy zmieniać pozycję zdjęć, robi się miks i zdjęcia są ustawiane od nowa.

I mam gotowy kolaż. Zdjęć na jednym kolaż może być maks 5. Brakuje  mi tylko tu samodzielnego zmieniania rozmiaru zdjęć. Chyba że jest a mi umknęło.
Teraz mogę drukować…

Nie mogę się napatrzeć! Mogłabym mieć pełno takich kolaży i oblepić nimi ścianę. 
Ale co w sytuacji kiedy macie pod drukarkę Pixma MG7150 ( nie koniecznie nawet swoją własną!) a nie macie laptopa czy tabletu? Nic prostszego! Możecie wydrukować zdjęcie z Facebooka, Google + czy Creative Park prosto z drukarki! A to wszystko przy użyciu Chmury, gdzie zapisane są Wasze zdjęcia.
Wystarczy włączyć drukarkę i…

Proste prawda? Teraz klikamy na napis Facebook. Wystarczy się zalogować.

Mamy dostęp do naszych albumów na tym serwisie. Wybieramy album, zdjęcie/zdjęcia…

Wybieramy rozmiar papieru, jego rodzaj i ustawiamy obramowanie lub bez.

To zdjęcie robiłam ja jakieś 2 lata temu. Intensywnie kolory wzięły górę i wybrałam właśnie te. Jakość jest super. A samo zdjęcie mnie hipnotyzuje. Uwielbiam je! 
A samo drukowanie? Prosta sprawa! Żeby wszystko szło w życiu tak prosto. 😀 
Jeśli macie wątpliwości czy dać dziecku aparat by robiło zdjęcia, wróćcie na początek wpisu. Adaś uwielbia robić zdjęcia, oglądać je, opowiadać o każdym z nich. A kolaż to super dodatek z takich zdjęć. Pokazuje mu, że jego zdjęcia, jego wysiłek jest dla mnie bardzo ważny! W końcu ma to na papierze. 😉
Drukarka daje super możliwości. Pokazywałam już co można zrobić z Creative Park i  jak drukować ze smartfona. Teraz poznaliście kolejną funkcję jaką oferuje ten model. A zapewniam to nie wszystko. 
Znajdziecie tu też coś dla fanów Uniwersytetu Potwornego. Mamy już maski! To również możecie wydrukować prosto z Chmury. 
Zdjęcia robione przez dziecko i drukarka to świetne połączenie! Polecam!
_________________________________________________
Post powstał w ramach akcji Pixma Treasure Hunt z marką Canon

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Joanna

  Już od jakiegoś czasu myślałam o tym, żeby zarazić starszą córkę robieniem zdjęć. Mój aparat jest dla niej za ciężki i zbyt skomplikowany, ale może wygrzebię z czeluści szuflady jakąś działająca komórkę z aparatem (to jest niezła myśl która się własnie zrodziła) i puszczę ją na żywioł. Jak załapie to kupię jej coś lekkiego i w miarę odpornego na uszkodzenia. Może jakiś niewielki stałooogniskowy aparat?

 • Małgorzata Cubrzyńska

  Dziecko i aparat to doskonały przepis na rozwój wyobraźni i świetną zabawę 🙂 Aby dzieci nie zniechęciły się przy pierwszych napotkanych kłopotach stworzyliśmy "Foto elementarz" /Wyd.Mamago/.

  https://www.facebook.com/wydawnictwomamago

  Polecamy:)

 • Moje dzieci uwielbiają robić zdjęcia, a syn robi takie, że ja bym się nie powsydziła. Szkoda, że mają słaby aparat, chyba czas poszukać dla nich czegoś porządnego.

 • Adaś czasem robi moim, ale tu już trzeba ustawić co nie co, ale daje radę. Muszę rozejrzeć się za tanim kompaktem. I widać jak rozwija się.

 • joaśka

  Moja 4letnia córka uwielbia robić zdjęcia. Początkowo myślałam o jakimś aparacie przeznaczonym dla dzieci ale szybko zmieniłam zdanie i kupiłam najzwyklejszy, tani aparat. Millka robi zdjęcia, nagrywa filmy itd. Myślę, że to fajny i rozwijający wyobraźnię pomysł.

 • Jak zginą mi zdjęcia z karty to programem je odzyskuje, nie wszystkie się uda, ale większość. Też tak sobie skasowałam sama.

 • Zapewne jak to czasem bywa, mając dzieci i dodatkowo pracę nieraz brakuje czasu i zdjęć nie zgrali 🙁

 • Miałam taki fajny maleńki kompakt. Super zdjęcia zoom. Prosty, byłby idealny, tylko migawka nie działa 🙁 Ma teraz taką "szczpiegówkę" Wrzucę jej zdjęcie

 • Tu wina rodziców. Powinni zgrać zdjęcia przed, ale mądry Polak po szkodzie.

 • Jeszcze dzieci nie mam. Ale znam przypadek, w którym rodzice dawali aparat córce, pomysłowa dziewczynka usunęła z niego wszystkie zdjęcia na których była jej siostra, która niedawno się urodziła i już rodzice nie mają uwiecznionych chwil z pierwszych dni drugiej córeczki.

 • Martyna K.

  Bardzo fajny taki kolaż. Robienie zdjęć przez dzieci z pewnością jest fantastyczne.