Wpisy gościnne

ABC Mojej Kuchni w Gościnnej Sobocie

Uwielbiamy z Adasiem wspólnie gotować, ale warsztatów nie robimy. Specem w tej dziedzinie jest ktoś inny. Robi cuda w kuchni i zaraża swoją pasją innych, w tym również dzieci! Poznajcie Jolę i jej blog ABC Mojej Kuchni!!

Powiedz Nam kim jesteś, czym się zajmujesz i o czym jest Twój blog? 

Nazywam się Jolanta Augustyn, prowadzę bloga Abc Mojej Kuchni i jak sama nazwa wskazuje jest to blog kulinarny. Zamieszczam na nim przepisy różne, od propozycji na śniadania, obiady czy kolacje po torty, ciasta i desery i tą ostatnią grupą jest właśnie najbliższa memu sercu. 

Co najbardziej lubisz robić w kuchni?
Kuchnia to „serce domu” jak powiada moja koleżanka, niestety moja jest tak mała, że nie jesteśmy w stanie prowadzić w niej rozmów przy stole, tak więc jest to moje osobiste królestwo, głównie przygotowuję w niej tradycyjne posiłki, oraz moje słodkości. A jeśli chodzi konkretnie co najbardziej lubię robić to zdecydowanie torty w stylu angielskim ze szczególnym naciskiem na dekorowanie. 
Dzieci również pomagały/pomagają przygotowywać dania? 
Mam dwoje dzieci, i obydwoje wolą jeść to co przygotuję niż przygotowywać, ale córka chętnie pomaga mi w robieniu ciasteczek i dekoracji.
Wspominałaś że prowadzisz warsztaty kulinarne dla dzieci. Możesz powiedzieć gdzie się odbywają, co robicie, dla jakiej grupy wiekowej?
 Prowadziłam warsztaty kulinarne dla dzieci i odbywały się one na Skansenie, oraz w Przedszkolach. W przyszłości chciałabym nadal je prowadzić. Na Warsztaty jakie odbywały się do tej pory przychodziły dzieci w różnym wieku, od 2 lat do 13. 
Jak można zapisać się na Twoje warsztaty?
Obecnie nie prowadzę Warsztatów, jak tylko będę do tego znów gotowa na pewno dam znać. 
Co dzieciakom sprawia najwięcej frajdy podczas warsztatów?
Dzieci lubią bardzo różne formy tych warsztatów, cieszy je zarówno dekorowanie babeczek, czy lukrowanie ciasteczek, jak też mieszanie i nakładanie ciasta do foremek. 

Skąd w ogóle pomysł na taki projekt?
Pomysł rodził się już od lat, ja po prostu bardzo lubię robić to co robię, a praca z dziećmi to czysta przyjemność. Kiedy zorientowałam się robiąc takie mini warsztaty dla mojej córki i córeczki koleżanki ze to sprawia im wielka frajdę wyszłam z taką propozycją do szerszego grona.
Jakie trudności cię spotykają z tym związane? 
No cóż trudności jest wiele, ale staram się je pokonywać aby dążyć spełnienia marzeń. 

A co sprawia najwięcej frajdy podczas prowadzenia warsztatów? 
Dzieci, dzieci, i dzieci, i ich cudownie uśmiechnięte miny kiedy widzą swoje dzieła. 
Gdyby ktoś w swojej okolicy chciałby takie warsztaty również prowadzić, podzielisz się jakąś radą?
Przede wszystkim potrzebne jest pomieszczenie z dostępem do ciepłej bieżącej wody, i jednym dużym stołem.
Dziękuję Ci za poświęcony czas. Działasz cuda! A ja życzę dalszych sukcesów, pomysłów i wspaniałych czytelników.

Zobaczcie więcej cudów Joli, na jej Fan Page oraz na blogu ABC Mojej Kuchni. Ja się zakochałam w tych zdjęciach i deserach! Mniam!
Wszystkie zdjęcia pochodzą z bloga Joli, udostępniła je tylko do wywiadu.
  • Martyna K.

    Kojarzę bloga, czasem zaglądam 🙂