Bez kategorii

Dźwig firmy Wader

Jak to typowy chłopak! Kopary, samochody, jakieś pistolety, typowo chłopięce zabawki. Chcąc nie chcąc będą mamą małego mężczyzny muszę czasem się bawić takimi rzeczami, jednak to Tata dowodzi w tej kwestii. Sprawdza jak coś jest zrobione, czy warte uwagi czy szajs. Czy wszystko ma na swoim miejscu. Czy sznureczki są ok, czy działa korbka. Po takich oględzinach wszystko staje się jasne.

Firma Wader słynie z bardzo dobrej jakości zabawek z plastiku. A co ważne jest to polska firma z tradycjami, w tym roku mijają 24 lata odkąd powstała firma Wader-Woźniak. W swojej ofercie mają ponad 150 zabawek! A co chwilę dochodzą nowe. Znajdziecie tu zabawki od dla dzieci już od 1 roku życia.
Zabawki cechuje wytrzymałość, gruby, porządny plastik, z którego została zabawka wykonana. Do tego proste, bez maleńkich części. Jedną z takich zabawek jest dźwig z serii City Truck. To zabawka przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Czym się charakteryzuje?
Porządna konstrukcja, bez ostrych krawędzi, około 40 cm długości. Posiada również zabezpieczenia przy korbkach ściągających sznurek.

Przy sznurku zatrzymaliśmy się dłużej. Jak wspomniałam korbki mają zabezpieczenia – trzeba wcisnąć lekko “guzik” by korbka lekko się kręciła. Uświadomił nas o tym Tata Adasiowy. Prędzej bym popsuła ten mechanizm niż doszła do tego. 
Rozwijaliśmy sznurek na różne kombinacje i okazało się jest on krótki po całkowitym wysunięciu drabinek. I już zaczęliśmy marudzić, że krótki ten sznureczek z hakiem na końcu. Spojrzałam na karton. 3 lata! Żeby zabawka mogła otrzymać certyfikaty i być bezpieczna dla dziecka musi spełniać wyznaczone normy. Jedna z nich dotyczy właśnie długości sznurka. Nie może być on za długi żeby dziecko przez przypadek nie spowodowało sobie krzywdy. Warto zwrócić na to uwagę.

Przy dziecku starszym można dorobić trochę sznurka. Jednak trzeba się liczyć z tym, że zabawka jest już zmieniona i w razie wypadku, nie możemy mieć pretensji do producenta.

Dlatego też na razie zostawiamy taki sznurek jaki jest. Adaś i tak daje radę. Podnosi, ustawia rzeczy, klocki nie widząc problemu. Mocny, wytrzymały plastik również daje radę pod jego naciskiem (21 kg) czy uderzaniem w drzwi czy meble.

Dość tej teorii czas na praktykę!

Adaś uwielbia takie auta do zabawy. Mogą podnieść większe rzeczy, trudniej je zepsuć. A ma chłopak siłę! Również łatwy do utrzymania w czystości.

A cena? Kosztuje w granicach 45-50 zł. Z tej serii są również dostępne inne modele np betoniarka, wywrotka czy śmierciarka. Kabiny we wszystkich modelach są podobne. Tak samo jest pewnie z jakością.

W końcu dobre bo polskie! Mamy również  z tej firmy farmę, która służy po dziś dzień.

 • Feyj

  świetna firma i do tego Polska! dźwig pierwsza klasa potwierdzam http://dzwigigalazka.pl

 • I farmę też mamy – Wiki jest nią zachwycona 🙂 i

 • My też mamy samochód Wadera, taki z kontenerami, długi. Wiki zrzuca kontenery, siada na niego i jeździ, albo ja ją ciągam. Wszystko działa bez zarzutu. A kupiony był w Biedronce za stosunkowo małe pieniądze 🙂

 • Mamajaga

  O, mój Hubert by się zainteresował. Znamy zabawki WADER:)

 • Martyna K.

  Cena bardzo okazyjna, jak za dobrą jakość. Nie miałam żadnej zabawki tej firmy, ale na pewno nadrobię.