Bez kategorii

Osobista Książka od Canci czyli Twoje dziecko bohaterem książki!

Podczas spotkania Dziecka na Warsztat mieliśmy okazję zapoznać się z nowym pomysłem firmy Canca. Mają w swojej ofercie super gry. Mamy jedną z nich, o nazwie “Kolorowe ryzyko” zapewnia świetną zabawę. Z początkiem września pojawiła się nowość od Canci. Jest nią Osobista Książka!

Jest to książka wyjątkowa. Nie  widziałam jeszcze takiej na polskim rynku, więc tym bardziej się cieszę że ją mamy. Format A4, twarda okładka, piękne kolory, ciekawe grafiki i zdjęcie dziecka w środku na większości stron! Jakie było Adasia zdziwienie gdy mu przeczytałam że jest bohaterem książki a gdy zobaczył swoje zdjęcia w środku był po prostu…. w szoku! 
Pierwsze wrażenia super. Możemy wybierać z 11 dostępnych książek. Każda jest o innej historii, a nasze dziecko jest bohaterem całej historii. Przeglądając książki, wybrałam moim zdaniem taką, której Adaś nie ma w domu o takiej tematyce, a może go zainteresować. Wybór padł na “Pewnej nocy w ciele, czyli lekcja anatomii na dobranoc”. W naszych zasobach nie mamy żadnej książki, która poruszała by tę tematykę. Warto jednak zapoznać dziecko z tym co mieści się w jego brzuchu  nie tylko.

Zabawne ilustracje przedstawiające wnętrzności naszego ciała, a całość okraszona rymowanką. Na jedno zagadnienie poświęcone są 2 strony książki. Po lewej stronie jest tekst rymowany a po prawej ilustracja na całą stronę.

Książka jest o kłótni jaką toczą ze sobą serce, nerki i inne organy, na temat tego, kto jest najważniejszy dla ciała. Adaś chichra się jak szalony podczas czytania tej książki. Zmieniam głos gdy czytam pewne kwestie co sprawia że oczy aż mu błyszczą. A zazwyczaj nie lubi jak tak robię.

Książka jest po prostu świetna Dowiaduje się gdzie co znajduje się w jego ciele, jakie ważne organy ma i jaka funkcję pełnią a do tego zapewnia świetną zabawę.

A gdzie ja można kupić?

Zapraszam na stronę Osobista Książka, logujemy się, wybieramy książkę którą chcemy stworzyć a następnie dodajemy zdjęcie dziecka. Wpisujemy imię, nazwisko i działamy. Całą książkę wykonałam w ciągu około 10 minut.

Proste narzędzia do obróbki zdjęcia, gdzie zmieniamy jego wielkość oraz położenie. Na koniec sprawdzamy czy wszystko jest ok i zatwierdzamy. Po opłaceniu tuptamy nóżkami i czekamy około 8 dni za naszą książką.

Każda książka to koszt 49 zł,  w tym jest również wliczona wysyłka. Super na prezent !

Wykonanie jest na prawdę proste. Mamy również podgląd jak to będzie wyglądać, czy zdjęcie jest ok. Jeśli szukacie ciekawej alternatywy dla tradycyjnej książki ta pozycja jest idealna! Ciekawa pozycja, która zapewni długi godziny świetnej zabawy!

Nie czekajcie na wpadajcie do Canci i na stronę Osobista Książka!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Fajny pomysł.

 • Martuś Arcydziełko

  Bardzo ciekawy pomysł !:) Mamy w domu 'kolorowe ryzyko' i to chyba jest najulubieńsza z gier mojej córy 🙂 Pozdrawiam ciepło!:)

 • Martyna K.

  Fajna 🙂 Czytałam już wcześniej, ale to chyba inna firma była, że można sobie stworzyć książkę o dziecku. Super sprawa! I cena wcale nie za wysoka.

 • Świetna sprawa i oczy gdy pierwszy raz zobaczył 😀

 • Marzena T

  Super pomysł zwłaszcza na prezent dla dziecka 🙂

 • Roksana Prusaczyk

  haha mamy tą samą:) Piotrkowi się bardzo podoba