Dziecko w kuchni

Haloweenowe inspiracje

Halloween przyleciało do nas na miotle ze Stanów Zjednoczonych, a my “papugujemy” i również w Polsce obchodzimy. Jak zawsze są przeciwnicy i zwolennicy. My w tym wszystkim jesteśmy po środku. Jeśli mamy dynię to sobie wytniemy coś, ot tyle. A co robiliśmy do tej pory?

A robiliśmy kiedyś kanapki duchy, które klimatem pasują do Halloween. A w innej wersji niż zwykle, smakują jeszcze lepiej. O nich poczytacie tu :- kanapki duchy

Pokręcimy się koło jedzenia. Jabłko. Pyszne, zdrowe i może posłużyć jako… świecznik! Wycinamy, wydrążamy i świecznik gotowy mamy. Jak go zrobić, instrukcja w tym poście – jabłko świecznik.

Symbol straszenia. Dynia! Oto dynia zębata i kot  oraz baba jaga.

Nie mogło zabraknąć kreatywnych zabaw. Maski
Na różnych innych blogach, nie tylko polskich znajdziecie całą masę świetnych pomysłów, nie tylko na Halloween, ale również pomysły, które można wykorzystać na co dzień. Wypatrzyłam piękne lampiony ze słoików, teraz tylko trzeba kupić co trzeba.
Źródło: adventure-in-a-box
A Wy coś tworzycie na tę zabawę? Wycinacie dynię?
Jak o dyni mowa, polecam bułeczki i ciasta z dynią. Pycha! Znajdziecie je również tutaj na blogu.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • U nas nic nie robię, tzn podziwiam, ale jakoś nie pałam sympatią do dyń. Wolę podglądać twórczość innych.

  • mamacynamonka

    Kanapki rewelacja! My się bawimy w Halloween. Najpierw impreza w przedszkolu a w domu kilka strasznych niespodzianek:) u nas na blogu też kilka propozycji ozdób.

  • Daylicooking

    u nas w domu sami dorośli, więc nikomu (niestety) nie chce sie bawić :/ ale fajnie popatrzeć na okna sąsiadów udekorowane dyniami czy wycinankami 🙂