Bez kategorii

Jesienne tworzenie – szyszki i żołędzie

Z każdej wyprawy do lasu znosimy liście, szyszki, żołędzie. A jesień to idealny czas na tworzenie różnych ludków, stworków i potworków z darów lasu. Kilka dni temu przynieśliśmy też kilka owoców dzikiej róży. Zabraliśmy się za tworzenie!

Zasoby zniesione z lasu powiększają się więc czas je wykorzystać. Adaś wpadł na pomysł by zrobić bransoletkę. Zrobił dziurki w żołędziach. W planie miał nadziać je na nitkę, jednak wyjaśniłam mu że lepsza będzie wełna lub wstążka. To zajął się tworzeniem szyszkowego ludzika, a ja skończyłam bransoletkę.
BRANSOLETKA
Przy pomocy patyczka do szaszłyka i wstążki zrobiłam biżuterię. Prze działam wstążkę przez otwór w żołędziu. Między jednym żołędziem a drugim zawiązałam supełek. Nawlekałam raz pionowo, raz poziomo, aż uzyskałam odpowiednią długość.

Adaś  w tym czasie tworzył ludka ze styropianowego jajka, a następnie z szyszki. Użył jajko ze styropianu, owoce dzikiej róży, cekiny i listki akacji.
Szyszkowe stworki powstały właśnie tak. 
Z pomocą przyszedł pistolet na klej na gorąco. Wszystkie przydatne rzeczy wysypaliśmy na stół i rozpoczął się szał tworzenia! 

Takie oto nam wyszły ludki. Siedzą sobie w żłóbku, który pojawi się na blogu w osobnym poście. 
A jeśli macie kasztany możecie zrobić z nich łódki, a może wolicie makietę?
Pokażcie co wy robicie z szyszek. Ciekawa jestem waszych pomysłów!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ja chcę taka bransoletkę!! Dwie takie!!

  • mamacynamonka

    Fajne te szyszkowe cudaki:) My też mamy już kilka jesiennych zabaw za sobą.