Bez kategorii

Kolorowe tabliczki. Na wsi – Przygoda z książką

Oto jest! Nowy, nowiuteńki projekt blogowy! Jako że nie ja mam tylko pomysły na projekty a również inne wspaniałe osoby, takie jak Justyna z Dzikiej Jabłoni. Książki są stałym elementem naszego dnia, bardzo ważną jego częścią. Co dzień wieczorem czytamy sobie książki, które wybieramy. Sprawia to nie bywałą frajdę zarówno mi jak i Adasiowi, to nasz czas na tulenie, wyciszenie się i chłonięcie nowych historii. Tego właśnie dotyczy ten projekt – Przygoda z książką.

Co 2 tygodnie na blogu środy należą do projektu. Ma on na celu …
W ramach projektu zajmujemy się książkami dla dzieci, czytaniem z dziećmi i literaturą dziecięcą. Popularyzujemy tym samym czytanie w rodzinach i wskazujemy wartościowe książki dla dzieci. Przede wszystkim przekazujemy dzieciom miłość do książek i zachęcamy do przygody z czytaniem!

Temat : książka, a co zrobimy jak pokażemy zależy od nas! 
Pierwszą książkę jaką chciałam pokazać to pozycja sprzed 4 lat już, ale w nasze ręce trafiła w wakacje. Moja mama kupiła ją w hipermarkecie za 2 lub za 7 zł. Książka od przewalania jest podniszczona z wierzchu, a kredy połamane. Poza tym jest ok.
“Kolorowe tabliczki. Na wsi” to książka inna niż wszystkie. Wyróżnia ją to że w niej pisze się kredą! Strony są sztywne oraz zmazywalne. Wilgotną ściereczką wszystko można zmazać i bawić się od nowa. 
Książka posiada okienko w którym ukryte jest pudełko z 4 kolorami kredy. Właśnie nimi dziecko w książce rysuje, pisze i bawi się. Do wykonania ma kilka różnych zadań, a gdy coś nie wyjdzie może to zamazać i zacząć od nowa.

Znajdziemy tu łącznie po kropkach, rysowani według wzoru, a także grę. Zamiast pionków kredą zaznaczaliśmy pole na jakim ma stanąć zawodnik. Najwięcej zabawy było, gdy Adaś wygrywał. Zadania podczas gry również zapewniły porcję śmiechu. 
Jednym z nich jest narysowanie małej kaczki w dużej po lewej stronie. A gdy mama musiała się cofnąć do tyłu ubaw był już po pachy! Podobnie było gdy ja wykonałam zadanie a on mi je zmazał. Udawanym (a czasem prawdziwym) lamentem doprowadzałam go do salw śmiechu i jeszcze większej frajdy!

Cała książka, wraz z okładkami to 6 kartek. Z Okrągłymi rogami, grube a na każdej stronie inne zadanie do wykonania. Można nawet nauczyć się jak narysować świnkę. Niby prosta, ale zapewnia długie minuty świetnej zabawy i co ważne za chwile można bawić się od początku. 
Tak jak Adasie czasem zachęcić do rysowania czy łączenia kropek to teraz działa aż miło. Mało do czytania, dużo do działania! Takim oto kolorowym akcentem otwieramy Przygodę z książką. Za 2 tygodnie pokażę Wam… Tajemnica!
Ta seria to różne książki. Nowa taka prosto z księgarni to koszt od 14 zł w górę. 

 • To projekt książkowy więc jest książka 😀

 • Początkowo nie chciał, ale jak zaczął mi zmazywać to chichrał się jak szalony 😀

 • Dzika Jabłoń

  Coraz więcej takich interaktywnych książeczek. Fajna propozycja, widać, że Adaś się wciągnął 🙂

 • Bardzo ciekawe choć Wojtuś jeszcze by się na tym nie skupił 🙂 Trzeba zapamiętać na przyszłość 🙂

 • AgaMamaDusi

  Wygląda całkiem ciekawie 😉

 • Lena

  Kolejna z bardzo ciekawych propozycji jeśli chodzi o edukację domową naszego dziecka. Na pewno zakupię proponowaną przez Ciebie propozycję książkową, gdyż ogólnie jestem fanką tego typu książek, które uczą kreatywności, logicznego myślenia i poznawania. Ja dodatkowo jeszcze staram się wiele z tych rzeczy ukazywać mu w praktyce. Na spacerach, wycieczkach. Dużo książek tego typu kupuję w księgarniach typu Matras czy Empik, czasami i również w markecie, a produkty związane z edukacją po za domem np. w sklepie Asport-Junior.pl – jakieś rowerki, hulajnogi, rolki itp.