Bez kategorii

Kto prowadzi?

Uwielbiam Wydawnictwo dla dzieci Babaryba. W swojej ofercie mają świetne książki, z którymi spędzamy bardzo dużo czasu. Kochamy Tulleta, jego książki są nie wyobrażalne świetne! Dziś jednak chciała Wam pokazać inną książkę, innego autora, ale również zajmuje nas na długie minuty. Mowa o książce “Kto prowadzi” Leo Timmersa.

Jest to książka dla dzieci młodszych. Nie ukrywajmy, 8 czy 9 latek powie że to książka dla maluchów 🙂 Jednak Adaś jest w takim wieku że tego typu książki go interesują.

Prostokątna książka, średniego formatu a w środku mało tekstu, dużo ilustracji. A jeśli mowa o tekście jest od w dwóch językach. Po polsku i po angielsku. mamy wybór w jakim będziemy czytać. Adaś od września uczy się angielskiego więc przemycamy sobie w formie czytania książek. Nie zawsze się na to godzi, więc częściej czytamy w naszym rodzimym języku. 
Co tę książkę wyróżnia? 
Ciekawe ilustracje, inne niż te w każdej książce. Są jakby rysowane czy malowane ręcznie. Moja uwagę zwróciły wyłupiaste oczy bohaterów 😀 Jednak są one jednak wspaniałą całością.  
Na jedno zagadnienie poświęcone są 4 strony. Mówiąc o zagadnieniu mam na myśli to o czym jest ta książka, czyli  kto prowadzi dane auto. Do wyboru mamy kilka zwierząt. Trzeba mieć bystre oczko, by wyłapać kierowcę danego samochodu. 
Na kolejnych stronach jest odpowiedź wraz z sygnałem jaki wydaje pojazd. Świetna zabawa w naśladownictwo! Można poćwiczyć swój języczek, buzię i uszy. A może po zgadujemy jaki to sygnał? 
Ta książka pozwala maluchom na poznanie kierowców, zawodów jak równie odgłosów pojazdów. Przybliżam mu język angielski, przybliżamy mu język polski i daje to nam podstawę do dalszych działań twórczych. 
Dokładnie tak! 
Dzięki tej książce, jeśli tylko odrobinę pomyślicie znajdziecie nowe zabawy dla dzieci. A że same bawić się czasem nie lubią, to rodzic może się wykazać. Wspólny czas, jest niezastąpiony. Jeśli nie wykorzystasz go teraz, on nie wróci. 

Dzieciaki poznają między innymi słonia, kotkę, bociana czy hipopotama. 
To jak bawicie się z nami? 
Dla nie przekonanych, kilka zdjęć.

Wydawnictwo Babaryba
Cena regularna : 29,90 zł
Post powstał w ramach projektu:

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Fajna 🙂 Myślę, że Wiki też by się spodobała 🙂

 • Dzika Jabłoń

  Dwujęzyczna – dwie sroki za ogon 🙂

 • krainska

  Rewelacyjna książka. Muszę w końcu ją kupić! Dziękuję za przypomnienie 🙂

 • Dałabym Ci gwiazdkę z nieba

  Myślę, że mojemu automaniakowi ta książka niesamowicie przypadłaby do gustu, To wszystko, o czym piszesz niesamowicie mnie przekonuje, choć ilustracje początkowo mnie do tej książki zniechęcały. Fajna, ciut interaktywna książeczka. No i ten angielski, super pomysł, nietuzinkowy dość. Pozdrawiam i zapraszam do nas, u nas poezja 😉
  blog: Dałabym Ci gwiazdkę z nieba

 • BIESY DWA

  ha!
  dokładnie tą książkę opisywałam ostatnio
  u mnie przypadłą do gustu chłopakom 🙂