Bez kategorii

Mebelki z patyczków – żłobek i stolik

Mebelki dla lalek, misiaczków i innych. Można kupić gotowe, albo zrobić samemu. No tak tylko jak je zrobić? Bardzo prosto! Wystarczy klej na gorąco i kilka patyczków od lodów. Spokojnie nie musicie jeść na gwałt lodów! Kupicie takie patyczki w sklepach papierniczych lub przez internet. Kiedyś powstało krzesełko z patyczków, teraz żłóbek i stolik.

Jeśli macie przygotowane patyczki i klej można zaczynać.
ŻŁÓBEK
Z dwóch patyczków ustawiamy X, mniej więcej by utworzyć kąt prosty między nimi i sklejamy go klejem. Z kolejnych dwóch, robimy to samo.
Można wspomóc się ekierką, by uzyskać kąt prosty.
Teraz między nimi wklejamy kolejne patyczki, by utworzyły boki.

Trzeba dobrze docisnąć i przy trzymać, by klej dobrze złapał. Uwaga na palce! Bardzo łatwo się sparzyć! Tak samo robimy z drugiej strony. Resztki kleju obrywamy. 

STOLIK
Układamy na stole płasko 2 patyczki równolegle. Smarujemy je klejem i przyklejamy na nie kolejne prostopadle, tworząc blat stolika.
Pod blatem bo patyczka, na którym jest umocowany blat dokleiłam patyczek prostopadle do tego dolnego. Widać to na zdjęciu poniżej, po lewej stronie. Daje on mocniejszą podporę. 
Od środka, pod blatem umocowałam nóżki z połówek patyczków. Całość sklejana klejem na gorąco. Nóżki również wzmocniłam, by się później nie rozjechały podczas zabawy.
I stoliczek jest gotowy. Tu akurat wzięłam dłuższe patyki na środku blatu. Można zrobić równy lub przyciąć jak potrzeba nożyczkami.

Wykonanie jest proste i zajmuje kilkanaście minut, ale za to jaka radość dziecka! Czas teraz na kolejne meble. Będziemy mieli co robić w jesienne i zimowe wieczory! Teraz czas na łóżeczko, ławkę a może jeszcze coś innego? Macie pomysł co zrobić?

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • Iga El Said

  Ja także lubię takie dłubaninki

 • Świetna sprawa

 • Żłobek wygląda świetnie!
  Jak tylko nam Ala podrośnie to na pewno będziemy modzić z patyczków

 • Pewnie! Puzzle robiliśmy z patyczków i stajenkę Jezuska na święta

 • mamacynamonka

  Mamy małe braki w mebelkach, więc to dobry pomysł aby je uzupełnić. A żłóbek idealny do leśnych zabaw

 • mamajanka

  można tez kupić w aptece szpatułki laryngologiczne – są równie tanie (u nas ok 5 zł za 100 szt), ale większe od patyczków
  u nas jest też trochę inspiracji co z nich robić, np dekoracje świąteczne, układankę typu "puzzle" , płotki – osłonki na doniczki, ramki do zdjęć i ogólnie trasy dla samochodów, zabawy kolorami, ludziki do teatrzyku itp

  mebelków jeszcze nie robiliśmy – dzięki za podpowiedź 🙂

  PS. Ilona, mam nadzieję, ze mogę tak bezkarnie linkować?

 • To groszowe sprawy są. Można zwykłe kupić i kolorowe. Szukaj jako "kreatywne patyczki" chyba

 • Dobrze wiedzieć, że takie patyczki można kupić. W ubiegłym roku były i potrzebne i nie wpadłam na to żeby w necie chociażby poszukać:/