Bez kategorii

Pan Przypadek i korpoluki

Lubicie rozwiązywać zagadki? Bo ja bardzo! A gdy trzeba porządnie pomyśleć, podejrzani są wszyscy bohaterowie, autor skrzętnie ukrywa winowajcę zamieszania. Trzy różne sprawy a łączą się w całość. Co ciekawego spotka nielicencjonowanego detektywa?

Jacka Przypadka poznałam kilka miesięcy temu podczas czytania jego kolejnych przygód pt “Pan Przypadek i Celebryci“. To była już druga część z przygodami detektywa-jasnowidza. Korpoludki to już 3 część przygód, ale czy tak samo fajna ja poprzednia?

W tej książce Jackowi przyszło się zmierzyć z wielkimi korporacjami. Karierowicze, ludzie sukcesu, zwykłe “płotki”. Z takimi ludźmi Jacek będzie miał do czynienia, a to wróży ciekawą akcję.
“Morderstwo w Orient Espresso” to pierwsza sprawa, którą Przypadek ma do rozwiązania. Miejsce w bocznej uliczce w centrum Warszawy. Niczym się nie wyróżniające miejsce spotkań ludzi korporacji. Mają tu najlepsze sushi. Zdarza się jednak coś niespodziewanego. W męskiej toalecie barman znajduje zwłoki jednego z klientów. Wystraszony stara się uciec przez maleńkie okienko,po czym tam klinuje się. Wszyscy stają się podejrzani. Pozornie nic ich nie łączy, jednak detektyw odkrywa że jest coś co łączy ich z nieszczęśnikiem z łazienki. 
Sprawa wydawałby się być szybka i prosta, jednak czy aby na pewno? Sprawy nabierają nieoczekiwany obrót i sprawcą tego wszystkiego staje się…
“Zbrodniasz i kara” to z kolei zawiła sprawa w korporacji tytoniowej. Miejscem zbrodni staje się palarnia w siedzibie Super Tabacco. Była to włoska marka papierosów, które podbijały polski rynek. Lojalność pracowników do firmy nie pozwala palić innych papierosów jak Super Tabacco. Pewnego dnia jednak staje się coś nie oczekiwanego, co staje się tragedią! Zo, jedna z ważniejszych pracownic firmy zostaje przyłapana z paczką po papierosach wrogiej firmy! Z tego nie może wyniknąć nic dobrego. To zdrada firmy w której pracuje. 
Nie pozostaje nic innego jak zatrudnić detektywa by rozwiązał kto jest sprawcą zamieszania. Zo, Zenek i Ula to główni podejrzani. Tylko czy aby na pewno to któregoś wina? A może to zupełnie ktoś inny za tym stoi? Każdy przekonany o winie innego. 
Cała historia nie jest tak oczywista jakby się mogło wydawać… 
Ostatnia historia to sprawa kreacji reklamy. Julski to karierowicz, któremu pół życia zajęło mu zajęcie pozycji jaką ma teraz. Usilnie chce zrobić z syna anglistę i nie mówi przy nim po polsku. Jego żona była zdolną i pełną nadziei na karierę. Mąż jednak usilnie ją “udomowił”, stała się zastraszona i lękliwa. 
Kłopoty zaczynają się, gdy niby jego pomysł na reklamę trafia w ręce konkurencji i odnosi sukces. Podejrzanym staje się prawdziwy pomysłodawca a także dyrektor konkurencyjnej firmy. Przypadek ma jednak swoje podejrzenia, które konsultuje z Małgosią Urbaniak. 
To nowa kobieta w pobliżu Jacka. Mieszka z nim, jednak nic ich nie łączy. Pomaga mu jednak podsuwając swoje spostrzeżenia. Koniec sprawy okazuje się zupełnie inny niż by można się spodziewać.
Nie zabrakło tu stałych bohaterów, jak Marzenia – udawana narzeczona Jacka, pani Bamber czy jego przyjaciel Błażej a także komisarz Łoś. Oni również mają swoje ważne role w życiu Jacka. 
Książka pełna zagadek, która nie pozwala się nudzić. Przygody Przypadka są tak opisane, by czytelnik do ostatniej strony nie wiedział kto stoi za jaką zbrodnią! 
Jacek Przypadek jest postacią dość osobliwą, ale ma swój urok, który przyciąga jak magnes. Przenikliwy umysł, bystry, mądry, jednak trudno mu kochać i być kochanym. Przez co w miłości szczęścia nie ma i jego powiedzonko że “ludzie są banalnie przewidywalni” traci na wartości… 
Szukajcie tej książki w księgarniach, cena regularna to 27 zł, ale na pewno traficie na tańsze oferty. 
Autor książki to Jacek Getner 
Wydawnictwo Zakładka

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • SzareLove

    Oj zaciekawiłaś mnie – chyba namierzę tą książkę 🙂

  • Nie czytałam ale już lubię 😛