Bez kategorii

Parking Szpital – Wader

Autka, pełno autek w koło! Małe, większe, z napędem i bez. Wszystkie wrzucone w karton by były w jednym miejscu. Odkąd jednak zagościł u nas parking szpital, częściej są te autka w użytku. Pakiet naklejek do kompletu, możliwość rozbudowy i przemycona nauka. A jak to wygląda w praktyce?

Firma Wader wypuściła na rynek  3 nowe modele parkingów. Szpital, Policja i Straż. Adaś po dokładnych oględzinach zdecydował się na parking Szpital, ze względu na jego rozbudowaną formę. W kartonie poza samym parkingiem znaleźliśmy arkusz naklejek oraz 2 karetki i helikopter

Zaczęliśmy zabawę od złożenia parkingu. Tu jest kilka możliwości złożenia go i za każdym razem jest dobrze. Wszystko zależy od tego co gdzie przyczepimy. Ze składaniem mieliśmy lekkie trudności, a może raczej z jego rozmontowaniem. Trzeba dojść do wprawy. Bałam się że gdy wygnę za mocno plastik pęknie. Nic takiego się nie stało. Jest od twardy, ale na tyle elastyczny że nic mu nie jest. 

Adaś zaczął zabawę w swoim stylu czyli jakieś katastrofy, wypadki, w końcu szpital pod nosem prawda? Jednak to świetna okazja do tego by porozmawiać na temat tak ważny jak telefony alarmowe, co zrobić gdy zdarzy się wypadek, czym może grozić taki wypadek. 
Zabawka jest bardzo fajna, można ją rozbudować dokupując kolejne części, czy łączyć z innymi zestawami. W naszym zestawie zdarzyła się krzywa część, która bez problemu została wymieniona. 
Można również wyciąć znaki umieszczone na kartonie. Kolejna pomoc w nauce. Tym razem znaki drogowe. A przy okazji sami sobie przypomnimy co niektóre znaki oznaczają. Przyjemne z pożytecznym.

Parking przeznaczony jest dla dzieci już powyżej roku. Jednak wymagany jest nadzór osoby dorosłej, bo jednak dzieci są bardzo sprytne i łatwo o tragedię. 
Parking jest na tyle fajną zabawką, że rozwija wyobraźnię dziecka, pozwala na różne kombinacje złożenia i rozbudowy, staje się pretekstem do rozmów o szpitalach, numerach alarmowych i ogólnej tematyce zdrowotnej i drogowej. 
Poznajemy powoli tajniki tych zawiłości, dobrze się przy tym bawiąc. Lubię takie zabawki. Inne zestawy zajdziecie na stronie WADER

Szpital zobaczycie o tu taj – Szpital
Cena około 68 zł

  • mamajanka

    Jankowi kuzyni mają Policję i Szpital i przyznam, że bardzo się wszystkim chłopakom podobają, a przy tym są zdecydowanie trwalsze niż (dużo tańsza) Jankowa straż pożarna tego typu z innej firmy. Wadera można śmiało polecać.

  • Ja też myślałam o tym ale koniec końców zrobiłam kartonowy odpowiednik 🙂 Jakbyśmy dostali to byłby zachwyt ale sama nie planuję 🙂 Widać że zabawa wyśmienita 🙂

  • Ewelina Gancarz

    Mamy taką policję ale czeka na gwiazdkę, mamy też zestaw z serii budowa ale czeka na urodziny haha ale po Twoim opisie widać, że całkiem fajny te zestawy będą 😀