Bez kategorii

Bolek i Lolek. Genialni Detektywi

Kto nie zna Bolka i Lolka? Jest ktoś taki? Mam dobrą wiadomość dla fanów tych koleżków. W listopadzie miała miejsce premiera czwartej już części przygód braci. Tym razem wcielają się w rolę detektywów! Jak oni biorą się za takie rzeczy, może się okazać, że czeka Was porcja śmiechu!

Dawno temu opisywałam dwie pierwsze części o przygodach chłopców. Poczytacie o nich tutaj “Nowe przygody Bolka i Lolka. Łowcy tajemnic” oraz tu “Nowe przygody Bolka i Lolka“. Czy ta książka jest równie dobra jak poprzedniczki?
Szczerze mówiąc mamy bzika na punkcie tych chłopców! Uwielbiamy zarówno bajkę w tv jak i książki, które wertowane są często gęsto.
Początek tej książki rozpoczyna się wraz z końcem roku szkolnego chłopców. W wakacje mieli być na obozie, ale pan nie wytrzymał wybryków braci i rodzice musieli odebrać ich w prędkością światła. I cóż oni mają robić?! Na pomoc przyszła ciotka Ala. Mieszka sobie na wsi, dużo świeżego powietrza, fajnych terenów, chłopcy odpoczną… Tylko ciotka nie zdawała sobie sprawy z tego jak “ciekawie” może być z Bolkiem i Lolkiem.
Chłopcy z nudów robią mnóstwo głupot, które ciotkę doprowadzają do białej gorączki. Ja jej się wcale nie dziwię bo również bym dostała szału mają pod opieką takich młodych odkrywców.
Ciocia nie pozostawała im dłużna i raczyła chłopców przepysznymi, jednakże dziwnymi dżemami i konfiturami. Czy słodkie maliny mogą być smaczne w połączeniu z musztardą?

Między innymi z nudy właśnie założyli biuro detektywistyczne. Długo nie musieli czekać na zgłoszenia. Co i rusz nowe zgłoszenia.

A tajemnicza mapa, zamek i duch zajmą chłopców na bardzo długo!

Wakacje maja bardzo ciekawe i pomysłowe!

Jednak ta książka jest wyjątkowa. Na końcowych kartkach znajduje się prawdziwa gratka od młodych detektywów! 
Najprawdziwszy w świecie Poradnik Detektywa! Znajdziecie tu porady jak zrobić portret pamięciowy, nauczycie się sztuki kamuflażu a do tego masa zagadek  i łamigłówek, które pozwolą dzieciakom na masę świetnej zabawy!

Ta książka różni się od poprzednich części sposobem podziału na rozdziały. Tutaj cała książka to jedna wielka historia, gdzie w poprzednich częściach każdy rozdział to inna historyjka. 
Mimo to fajnie się czyta. Rozdziały są krótki i nawet jak którąś część ominiemy nowy rozdział staje się mała odrębną częścią. 
To gratka dla fanów przygód chłopców! Ciekawa akcja, pomysły, humorystyczne momenty. Zdarzają się również te mniej fajne zwroty czy postacie jednak jest znaczna przewaga tych momentów pełnych śmiechu. 
Autorem tej części jest Marcin Wicha.
Cena regularna to 34,90 zł.
Do końca listopada po wpisaniu kodu “kreatywnymokiem” otrzymacie rabat w wysokości 30 %!
  • paulina

    Przygody Bolka i Lolka łączą pokolenia! I czasem się zastanawiam czy to dzieci mają więcej frajdy z czytania czy ja z mężem 🙂 Bardzo polecam!

  • Iwona

    Wszystkie książki o Bolku i Lolku są świetne! Mój mąż i synek uwielbiają Detektywów, a ja jednak wole Szalony pościg 🙂 alei tak wszyscy razem siadamy i ciągle na nowo odkrywamy ich szalone przygody 🙂
    A wiadomo coś może o nowych częściach? Bo my się już nie możemy doczekać!