Bez kategorii

Kajtuś – edukacyjne książeczki dla najmłodszych

“Kajtuś” to seria dla mniejszych dzieci. Jest to cała seria różnorakich opowiastek, które są przyjemne dla dziecięcego ucha i oka. A o czym można w nich poczytać? Czy są warte uwagi?

Nie dawno pokazywałam książeczki z Kajtusiem, ale z innej serii. Poprzednie były z ciekawymi dodatkami na środku książeczki. Te, które chce dziś przedstawić są trochę inne.

Kajtuś to mały chłopiec, który poznaje świat poprzez małe i duże podróże, a także w domu. Książeczki cechują się prostym przekazem, kolorowymi prostymi ilustracjami i sytuacjami, w których może znaleźć się każde dziecko.
Wyprawa na zakupy. Prosta sprawa, prawda? Jednak wyprawa z dwójką małych dzieci, może okazać się nie lada wyzwaniem.Czasem coś idzie nie po naszej myśli, dziecko chce samo, co nie zawsze wychodzi jak się chce.
To jedna z takich sytuacji, kiedy z jednej strony jesteśmy dumni z samodzielności dziecka, a z drugiej troska o jego bezpieczeństwo. Ważną rolę odgrywa tu rodzic, który musi okazać zarówno szacunek, podziw i troskę. A to nie łatwe!
To tyko jedna z sytuacji, kiedy musimy sobie poradzić. Ech dzieciństwo to wcale nie jest prosta sprawa!
A co to metro? Gdzie ono jeździ? A czemu musimy czasem przegrywać? Przecież to nie jest fajne. A dlaczego jazda na łyżwach jest trudna? I pupa boli po upadku.
Jak sami widzicie, nasze kochane szkraby mają ciężkie życie, tyle niewiadomych, ale za to jakie ciekawe jest wszystko w koło!
Te książeczki, pozwolą wam zapoznać się z sytuacjami, które czekają maluchy. Może okazać się pomocna jedna z książeczek np przy wypadzie na rower czy łyżwy.

 

 

 

 

A jeśli w domu macie 1,5-2 letnie szkraby, możecie ich zainteresować książęczkami specjalnie dla nich. Miękka okładka, zaokrąglone rogi, krótkie historyjki, prosty przekaz. To coś dla was.
Ceny książeczek zaczynają się od 9,90 zł w zależności od danej serii. A kupić je możecie w Wydawnictwie Rea. Czekają na was nowe książeczki nawet dla dzieci do 5 lat!
Miłego czytania i poznawania świata okiem małego dziecka.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Pamiętam za dziecka Poczytaj mi mamo, była super

  • O, fajne! Kupię, jak mała zacznie zwracać uwagę na coś więcej niż zwierzątka. Póki co ignoruje ludzkie postacie w książkach. Tylko koparki, samochody, kotki i misie 🙂 Trochę mi to przypomina serię poczytaj mi mamo, która w obecnej formie jest nie do przyjęcia. Za duża kniga, zamiast kilkanaście małych książeczek.