Bez kategorii

Papierowa układanka-przekładanka

Są takie rzeczy, które rozwijają wyobraźnię, spostrzegawczość, ale wymagają najpierw dokładności oraz papieru i taśmy klejącej. Gotowi? To zaczynamy!

Oryginalny film wpadł mi w ręce na Facebooku. Po prostu nie mogłam się oprzeć! 

Kilka kawałków taśmy, kolorowy papier, nożyczki i już można zrobić coś ciekawego. Nie wiem niestety jaka jest nazwa tej zabawy.

(function(d, s, id) { var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = “//connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1”; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, ‘script’, ‘facebook-jssdk’));

Post użytkownika PenMerah [dot] com.

Potrzebujesz papier o wymiarach 12 cm x 24 cm.

Dłuższy bok podzieliłam na 8 równych części, każda po 3 cm. Krótszy bok, podzieliłam równo na prostokąty o długości 5 cm, 4 cm, 3 cm. Pocięłam je na paski 12 cm (krótszy bok) na 3 cm (dłuższego).


Zgięłam paski po liniach i końce skleiłam taśmą. Powstanie takim sposobem 8 trójkątów prostokątnych.

Ustawiłam je tak jak na filmie w 2 rzędach. Krótszymi bokami do środka. Teraz taśmą skleiłam każde dwa trójkąty po dłuższym boku.

Może wydawać się to zawiłe, jednak po chwili okaże się proste. Ostatni krok.
Sklejamy końce lewej i prawej części. Małe boki, te co są od środka, sklejamy ze sobą na końcach.. Jednak tylko pierwsze i ostatnie!

I zaczyna się zabawa!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.