Bez kategorii

Smacznego kolego! – Przygody z książką

Kolejna środa z Przygodą z książka. Chciałam Wam pokazać świetną książeczkę o odżywianiu. Oczywiście jest to pozycja dla dzieci, ale fajnie ukazująca piramidę żywienia. Zdrowo, kolorowo i z rymem!

Książkę Smacznego Kolego wydało Wydawnictwo Muza, a napisała ją Urszula Kozłowska.

Książeczka napisana jest z perspektywy małego chłopca, który jest narratorem i opowiada swoją historię z piramidą żywienia. Nie ma podanego imienia chłopca, ale zupełnie to nie przeszkadza podczas czytania. Każda kolejna kartka to inna grupa żywieniowa, bardzo kolorowe ilustracje dopełniają całość. 
Chłopiec odwiedza dom, w którym każde piętro to inna grupa. Swoją przygodę rozpoczyna od wizyty u produktów zbożowych. Bułeczki, chleby inne pyszności oczywiście pełnoziarniste! 
Kolejne piętro to szeroka gama warzyw, i tu użalanie się Pana Ziemniaka! Mówią że tuczy a to sprawka sosów i skwarek! Oto cała prawda!
Kolejne piętro koleżanki warzyw czyli owoce. Piękne, pachnące, soczyste! Mniam! Rozczuliły mnie maliny  i truskawki tulące arbuza. Widok takich owoców pobudza moje kubki smakowe 😀
Wizyta u produktów nabiałowych również okazała się ciekawa. Potem chude mięsa, ryby, jaja. 
A na samym czubku, bardzo nie chlubne miejsce zajmują słodycze i fast foody! Chłopiec ich unika, bo wie że zdrowe one nie są, woli owoce, warzywa i mleko. 
Czasem zdarza się zjeść z tego półki również nam, ale ograniczamy się do minimum, za to jak najdzie nas ochota mandarynkami zapychamy buzię aż się skończą!! 
Książka rymowana, fajnie napisana, zdrowego odżywiania uczyć pomaga i fajnie się zapowiada. Adaś zachwycony książką, szybko się ją czyta i nie ma udziwnień, utrudnień, prosty przekaz w fajnym wydaniu. 
A teraz zajrzymy do środka…

Cena regularna to 19,90 zł. Z tej serii są jeszcze 3 o innej tematyce książki. My mamy Liczenie jest fajne! Również genialna książka. 

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Dzika Jabłoń

    Parę wątków z tej książki można u nas przypomnieć 😉 Dzięki za trop "jedzeniowy" 🙂

  • Joanna Andryszczyk

    swietna

  • Ania Korzeniecka-Klisz

    super 🙂 jak spotkam to kupię 🙂

  • Hmm, może wpłynie na wyobraźnię, warto spróbować