Bez kategorii

Zabawy andrzejkowe

Andrzejki już tuż tuż, czas pomyśleć o ciekawych zabawach dla najmłodszych, ale może i tych starszych? Dwa lata temu wraz z innymi Mamami organizowałam Akcję Andrzejki. A ostatnio wpadły nam w ręce inne pomysły na zabawy. Proste, szybkie i fajne!

Pierwsza z nich to czarodziejki balon.

Zabawa polega na napisaniu wróżb na karteczkach i włożeniu po jednej z nich do balonu. Następnie go nadmuchujemy i zawiązujemy. Można przymocować wykałaczkę lub sznureczek. Na razie on taki zwykły, blady…
Dlatego drukujemy/malujemy na papierze gwiazdki, a dzieci je wycinają i naklejają na balon. Im więcej tym bardziej magiczny! By dodać mu bardziej uroku gwiazdki ozdabiamy brokatem. 
W dniu Andrzejek przebijamy balon i odczytujemy wróżbę!
A jeśli chcecie poznać imię przyszłej dziewczyny lub chłopaka? Nic prostszego!
Z czerwonego papieru wycinamy spore serca. Na jednej stronie ciasno, małymi literkami zapisujemy imiona dziewczynek. Uwaga, zapisujemy calutkie serduszko! Na drugim zapisujemy imiona chłopców. Drugą stronę serc ozdabiamy wedle gustu.
Osoba, która chce poznać imię przyszłej wybranki/wybranka wbija szpilkę w serce od strony ozdobionej. A osoba wróżąca odczytuje imię!
Proste, prawda?
A jaka będzie ta wybranka?
Bierzemy 5 dużych arkuszy papieru, mogą być w różnych kolorach. U góry robimy napisy:
CHARAKTER
WYGLĄD
KOLOR OCZU
WŁOSY
USTA
A teraz na każdej karcie w dwóch kolumnach tworzymy listy.
Powiedzmy po 5 z każdej strony.
Przygotowujemy teraz małe karteczki. Każdą składamy na pół. Na połówce piszemy np kolor oczu : złote, zielone, niebieskie, radosne, itd.
Do każdej karty robimy po 10 takich karteczek. 
Przyklejamy je tak złożone do karty. Gdy podniesie się wierzchnią część karteczki ukaże się wiadomość. Nie mam zdjęć tych kart, a żałuje. I wtedy dziecko wybiera po jednej wiadomości, z każdej dużej karty, a następnie tworzy portret według wróżby.
Adaś wybrał że jego ukochana będzie:
charakter : podróżniczka
oczy : złote
włosy : złociste
usta : duże
wygląd : długie palce
Podczas stworzenia, mieliśmy niezły ubaw!

Miłej zabawy!!

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • http://cynamonkimamy.blogspot.

    Wróżby z balonem bardzo fajne a serce pamiętam z podstawówki. Było zawsze hitem i z niecierpliwością czekało się na imię wybranka:)