Bez kategorii

Polak Mały – edukacyjna gra rodzinna

Kto Ty jesteś? Polak mały? Jaki znak Twój? Orzeł Biały! Znacie? A Wasze dzieciaki? Pamiętam że od najmłodszych lat ten wierszyk krążył po domu i szkole. A teraz Adaś chodzi i mówi wierszyk. Wie kim jest, gdzie mieszka. A teraz mamy jeszcze pomoc w nauce i zabawie o ukochanym naszym kraju. Instytut Pamięci Narodowej wydał świetną grę edukacyjną dla dzieci z okazji odzyskania Niepodległości, 11 listopada.  A co znajduje się w pudełku?

W pudełku znajduje się instrukcja obsługi oraz dwustronne karty – 24 w kolorze czerwonym i 24 w białym. 
Z jednej strony kafle mają hymn Polski w obrazkach i słowach, z drugiej zaś znajdują się puzzle z wizerunkiem godła Polski. Czyli już mamy dwie możliwości zabawy – układanie puzzli i hymnu Polski. Dla młodszych dzieci obrazki w formie hymnu dla tych umiejących czytać słowne.
Z racji że hymn jest 2 razy -raz na białych kaflach i raz na czerwonych można pobawić się która drużyna ułoży cały hymn jako pierwsza. Możliwości zabawy jest mnóstwo!

Najpierw jednak trzeba było odśpiewać hymn Polski. 
Uwaga, wersja Adasia 🙂
A później układanie hymnu obrazkowego, śpiewaliśmy, po czym układaliśmy puzzle. 

Zabawa przednia! Adaś sporo pamięta, świetnie się bawi, i mamy mnóstwo możliwości zabawy mimo że to cały czas jedna gra. Jednak daje tyle możliwości, że i 4 latki i 8 latki znajdą coś dla siebie. Świetne wykonanie, proste reguły i super zabawa połączona z nauką.
Kto jak kto ale to My rodzice musimy nauczyć nasze dzieci o Polsce. A taka gra jest do tego po prostu idealna! 

Uwaga! Teraz podaje cenę! Całe 14 zł!! Nie macie się co zastawiać tylko lećcie do księgarni IPNu! Zdąży pewnie dojść do świąt jeśli zamówicie już dziś.

Za grę dziękuję IPN.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Goska

    WOW!!! Ty to potrafisz cuda znaleźć:) Gra z serii: must have

  • Moje dzieci już wyedukowane, chociaż młodsze nie bardzo rozumie, że Bydgoszcz to Polska. Bo w końcu to gdzie on mieszka w Bydgoszczy, czy w Polsce? 🙂