Bez kategorii

Przygody z książką – Zwierzaki Pocieszaki

Książki są nieodłączną częścią naszego bytowania. Codziennie wieczorem czytamy wybrana książkę. A wczoraj doszła wyczekiwana długo książka specjalna. Książka napisana z wielkim sercem, czułością i z pełną odpowiedzialnością. To wyjątkowa pozycja, ponieważ dochód z jej sprzedaży jest przeznaczony dla dzieci z Fundacji Bliżej Nieba. A jaka jest w rzeczywistości?

Mamy – blogerki powzięły pomysł by dopomóc Fundację i jej podopiecznych. Zebrała się grupka wspaniałych dziewczyn i każda z nich napisała swoją bajkę – rymowankę, złożyły to w całość i wydały. Jednak jest to edycja limitowana i tylko 1000 sztuk książek jest dostępnych do zakupu,  a raczej było.

Książka swoją premierę miała na stronie Zwierzaki Pocieszaki 5 grudnia. Rozchodzą się jak świeże bułeczki! Ja również nie mogłam się oprzeć i książkę kupiłam. Teraz zostało około połowę nakładu, więc o czymś to świadczy. 
Ale do rzeczy! Jaka ta książka jest w środku? 

Ilustracje są cudne. Delikatne, wesołe obrazki, super współgrające z całą książką. Jak już pisałam , książka w całości jest rymowana! A ułożyć historię tak, by rym został utrzymany to nie lada wyczyn. Więc tym bardziej wieli ukłon dla autorek.

Każdy z bohaterów ma inną  “przypadłość”, o której autorka wierszem pisze.

Problem się rozwiązuje i morałem zaskakuje. Czy to królik, czy wiewiórka, czy to motyl czy to świnka. Autor serce całe wkłada i historię opowiada. I o wstydzie dowiesz się i ząbkach również też. O dentyście wierszyk jest, o ciamajdzie pewnie też!
Książka ta z serca pisana, emocjami naładowana. Problemy dziecięce rozwiązuje i jak mieć zdrowie się dowiaduję. Jak o ząbki dbać należy, czy słodkości się należy. Dowiesz się także, gdzie domek ślimaka i czy lisek umie pływać, to zagadka taka!
Ciężka sprawa z rymowaniem, więc odpuszczam moje panie. Niech rymują Pocieszaki, bo to fajne z nich Zwierzaki! 

Jak sami widzicie rymować nie jest łatwo. Ale książkę wyróżnia jeszcze inna rzecz.

Bohaterami są pluszaki, które ożywają pod nieobecność ludzi w domu. Każdy z nich ma jakiś problem. Wiewiórka wstydzi się ogonka, Żabka znów opycha się słodkościami, co kończy się bólem brzuszka, a Osioł to niezdara ale z ogromnym sercem.
Wszystkie bajki rymowanki są po prostu świetne! Adaś podziela moje zdanie. Trochę się pośmiał, trochę poważnie słuchał, myśląc o swoim brzuszku i ząbkach, czy dba o nie czy nie. 
Zaraz swoje uwagi opowiadał że on już nie lubi tak słodyczy jak kiedyś, że teraz ma zdrowszy brzuszek. Nie zabrakło również bajek o wstydzie, o braku pewności siebie, pomocy innym.

Widać że książka mu się podoba i intensywnie myśli o czym czytamy, o emocjach , uczuciach i o zdrowiu.  

Jeśli się wahacie nad kupnem jej, to nie czekajcie! Może się okazać że po prostu książek nie ma! 
Świetna książka, szczytny cel i napisana sercem!!
Cena książki to 29,99 zł

Zdjęcia pochodzą ze strony Zwierzaki Pocieszaki.

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Dzika Jabłoń

    Wspaniała inicjatywa! Cieszę się, że tak pięknie się udało 🙂

  • Lidia Madalińska

    Piękności! W ostatnim czasie ze wszystkich stron docierają do mnie świadectwa ludzi dobrego serca, którzy dają i nic nie oczekują w zamian! W dzisiejszych czasach to nie lada wyczyn! Pięknie!