Bez kategorii

Magiczna Bajaderka czyli Blogerzy Bajki Piszą

bajaderka

Dawno, dawno temu napisałam kilka bajek. Dla Adasia, dla siebie. Częściowo poszły w świat. A później pojawiła się informacja, że trwa zbieranie zgłoszeń do projektu bajkowego. Nie mogłam się oprzeć! Napisałam bajkę. Inną, nową, mam nadzieję że ciekawą. Trochę czasu minęło od tego wydarzenia, ale w końcu moje małe marzenie się spełniło! Moja bajka jest w pełnowartościowym zbiorku! 

Napisanie bajki to już nie lada problem i wyczyn, bo jednak przykuć uwagę dziecka nie jest wcale tak łatwo. Napisać tak, by chciało do niej wracać wielokrotnie to jeszcze inna historia. A później poprawki, ilustracje, wydanie. Ogrom pracy!


Więc czy warto?
Oczywiście!!
Widząc po sobie. Adaś miał około 4 lat jak napisałam pierwszą bajkę, zrobiłam do niej ilustracje, wydrukowałam i czytaliśmy ją na dobranoc. Oj pamiętam to jak dziś. Z lampką Kubusia Puchatka, wtuleni w siebie otwieramy naszą samoróbkę i zaczynamy czytanie.
Był to dla nas szczególny czas, taki magiczny. Własna bajka, ułożona w głowie, spisana, dała taką radość dziecku że serce rośnie z dumny. Wertowana , oglądana, tak często że sam mi ją opowiadał z pamięci żebym miała dobre sny.
Piękne takie uczucie, gdy widać radość w oczach dzieci, gdy książka, nie tylko napisana sprawnym piórem pisarza cieszy maluchy. 
Dzieci od zawsze lubiłam i one odwzajemniają się tym samym. Ich beztroska, bezpośredniość jest po prostu cudowna. Właśnie takie bajki chcę dla nich napisać. Chciałabym aby się spodobały również innym, by z chęcią wracali.
Czy tak się stanie nie mam pojęcia. Ja w swoje wkładam serce. A czy je tu widzicie? Oto fragment “Drzewa”

W całej antologii jestem “szarą myszką”, bo książka powstała przy udziale 31 autorów blogów. Wspaniała ekipa, która bardzo dużo pracy w to włożyła. A teraz bierzcie i czytajcie! 
Do tego jest to darmowe e-book, który można pobrać na E-BOOKOWO. Jestem dumna że mogę być częścią tej książki!
Jak podoba się Wam Kochani? Warta czytania moja bajka? Bo cała antologia jest świetna! 🙂

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Gratulacje. Musze przyznać, że marzy mi się napisanie i wydanie książki dla dzieci. 🙂

  • Daylicooking

    nie pisałam bajek nigdy, wymyślałam je czasem dzieciom na dobranoc 🙂 zawsze bohaterzy byli bardzo podobni do nich, to się im podobało 🙂

  • antoniana

    Bajka świetna 🙂

  • Bajka o mnie, w sam raz dla mnie 😀 chętnie wszystkie przeczytam!