Bez kategorii

Spiorę Cię! czyli kapsułką w plamę

U Was też brudne pranie się mnoży w nie wiarygodny sposób? Co chwilę kupka prania czeka na załadunek. I kolejna porcja do składania i następna już w pralce. A w czym prać? Proszek, płyn, kapsułki? Dziś pod lupę biorę kapsułki Apta Duodoses. Co to takiego i czy warto?

Każdy z nas chce mieć czyste ubrania bez plam, dziwnych zacieków, bez intensywnego zapachu chemicznego płynu. Do tej nie miałam nigdy kapsułek do prania. Zawsze to był proszek, płyn, ewentualnie żel. Jeden sprawował się lepiej, inny gorzej.

Po otrzymaniu bonu do sklepu Intermarche, zrobiłam sobie zapas produktów do prania. Znalazłam płyny ekologiczne, kapsułki i inne “pralkowe” rzeczy. 

Na pierwszy ogień poszły ubrania Adasia ze szkoły wraz z kapsułkami Apta Duodoses. Jak każda mama wiem, że dzieciaki potrafią nieźle załatwić spodnie. Ich bardzo ruchliwy tryb życia dostarcza wrażeń i plam. Z tymi codziennymi ubraniami jest jeszcze gorzej! 
Ma jednak 2 pary spodni podobnych, z takiego samego materiału. Od jakiegoś czasu mam z nimi problem, bo po wypraniu w proszku zostawały na nich takie brudne mazy. Wyglądały po prostu jakby były nie wyprane. I za każdym razem to samo! 
Ciekawa byłam czy kapsułki Apta Duodoses sobie poradzą czy również zostaną na nich brzydkie plamy. Kapsułka na dno pralki, na to pranie, może być również miarka odkamieniacz ( okropnie twardą wodę mamy) i program ten co zawsze. No i czekam. 

Wyprane, wysuszone i żadnych brudnych plam, na kolanach nie widać powycieranych kolan. Kolory też jakby ładniejsze. Z dziecięcymi sobie radzi całkiem fajnie. Nawet takie umorusane codziennie spodnie doprało elegancko. Intensywne kolory wróciły, po plamach ani śladu.

Podoba mi się to!

A co z pozostałymi? Na przykład takimi roboczymi rzeczami czy umorusanymi skarpetkami?

Przed pranie i tuż po. Ja jestem zadowolona. Zwykłe pranie, z jedną kapsułką Apta Duodoses.

Jestem zadowolona z tych kapsułek. Świetnie sobie radzą z brudnymi, ciężkimi plamami. Gdy mam na prawdę baaardzo brudne rzeczy, takie typowo robocze z pracy w gospodarstwie to wrzucam 2 kapsułki i tak samo ładnie plamy się spierają. Lubię je!
Dobrze dopiera ubrania, a co jeszcze warto wiedzieć?
Widać że kapsułka składa się z dwóch płynów. A w środku znajduje się aktywator blasku, w drugim zaś aktywny wywabiacz plam. Widzę po własnym praniu, e działają. Dodatkowo mają bardzo delikatny, przyjemny zapach, tzn pranie ma. Nie lubię, gdy świeżo wyprane pranie zamiast pachnąć świeżością, pachnie chemią. Tu nie czuć właśnie tej chemii. 
Dodatkowym atutem jest pudełko. Zamykane na klipsy, nie da się małym dziecięcym rączkom tak łatwo tworzyć. Trzeba wcisnąć oba klipsy i popchnąć wieczko do góry, by się otworzyło. 
Pudełko zawiera 20 kapsułek. Cena wynosi około 23 zł. Dostępne tylko w sieci sklepów Intermarche. Tu może być mały problem, jeśli nie macie blisko takiego sklepu. 
Podsumowując kapsułki jak dla mnie są na prawdę dobre. A co z innymi? zaczynamy sprawdzanie aktywatora bieli i płynu eko na bazie mydła. 
Jak dobrze że Adaś często zmienia ubrania 😀 Mogę sprawdzić czy inne produkty z tej serii są również dobre jakościowo i nie takie drogie.
Dla tych co mają Intermarche nie tak daleko jest konkurs!

Aby wziąć udział w konkursie, trzeba zrobić zakupy w Intermarche za min. 20 zł (zachować paragon) i odpowiedzieć na pytanie:

Napisz za co lubisz zakupy w Intermarche? (max 1000 znaków) i wygraj bon wartości 300 zł na zakupy w sieci sklepów Intermarche ( do rozdania jest 200 nagród).

Konkurs startuje już dziś. Regulamin i szczegóły dostępne są na stronie Pełny Wózek. Konkurs trwa do 4 lutego włącznie.

Ja wiem za co lubię ten sklep. A Ty?

*post powstał we współpracy z marketem Intermarche

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
 • MagdalenaI

  Kurcze, jak na nie trafię, to spróbuję. Uwielbiam kapsułki i testuję coraz to nowe. Do codziennego prania nadają się idealnie, chyba nie było takiej, którą okresliłabym jako beznadziejną. Z większymi plamami i tak niosę do pralni we wrocławiu. Cennik jest dobry, na pewno wychodzi mi to taniej niż kilkukrotne pranie w domu a efekt jest. 🙂

 • MagdalenaI

  Kurcze, jak na nie trafię, to spróbuję. Uwielbiam kapsułki i testuję coraz to nowe. Do codziennego prania nadają się idealnie, chyba nie było takiej, którą okresliłabym jako beznadziejną. Z większymi plamami i tak niosę do pralni we wrocławiu. Cennik jest dobry, na pewno wychodzi mi to taniej niż kilkukrotne pranie w domu a efekt jest. 🙂

 • A ja mam do nich taaaaaaak daleko 🙁

 • jak tylko jestem w pobliżu to zaglądam 😛

 • A ja mam do nich taaaaaaak daleko 🙁

 • Kot Uliczny x
 • Kot Uliczny x

  ciekawe prezenty

 • Gratuluję współpracy. Obys do końca była zadowolona 🙂

 • Gratuluję współpracy. Obys do końca była zadowolona 🙂