Wpisy gościnne

W drogę! Umilacz podróży dla małych i dużych – Tydzień z książką

Jak zwykle rzutem na taśmę! O!!!
Długo zastanawiałam się, czy podjąć się wyzwania, jakie przygotowała moja blogowa koleżanka. Jednak tak bardzo ja lubię, że postanowiłam spróbować. Czy wytrwamy, to się okaże.
W każdym razie spróbujemy.
Miało być o książkach – jednej na dzień. O rany! Przecież my czytamy kolosy po kilkaset stron! I jak tu podołać wyzwaniu mej imienniczki. Zdarza się jednak czasami, że sięgamy po literaturę lekką i piękną. Lekką – bo ma do 100 stroniczek. 🙂 Piękną – bo jest w niej to, co lubimy najbardziej, czyli podróże.

Całkiem niedawno, bo w roku właśnie minionym na toruńskim rynku ukazało się coś, co powaliło nas na nogi. Książka o której marzyłam od dawna i gdzieś tam w swojej głowie, nawet miałam plan napisania takowej. Jako, że jestem człowiek zapracowany i nie zawsze nadający się do rymowania, plan takowy zakończył się tym, że ktoś w mych myślach wyczytał pomysł i sam taka pozycję stworzył. 
Paniom Malwinie Roube i Agnieszce Niwińskiej niezmiernie wdzięczna jestem, że temat podchwyciły i “W drogę. Umilacz podróży dla małych i dużych!” stworzyły. 
Cóż to takiego?
Świetna pozycja pisana wierszem i nie tylko o ciekawych miejscach powiatu toruńskiego.
Oprócz ciekawostek historycznych można znaleźć tu układanki, zagadki, kolorowanki, wykreślanki, labirynty, samochodowe bingo czy alfabet, krzyżówki i całe mnóstwo różnorodnych zadań.

Rozwiązując kolejne zadania można poznać symbole powiatu toruńskiego, zwiedzić Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, zabawić się w dziennikarza, poznać zamkowe historie, a także spróbować zrozumieć gwarę naszego regionu.

Kto zgłodnieje, może przyrządzić wg zamieszczonego przepisu Kuch Babci Felci. Jesteście ciekawi co to takiego, zapraszam do lektury książki Malwiny Rouba i Agnieszki Niwińskiej “W drogę. Umilacz podróży dla małych i dużych!”

About Ilona Popławska

Z wykształcenia Technik Żywienia, z zamiłowania blogerka kreatywnego rodzicielstwa. Kocha dzieci, ich twórcze myślenie i nieszablonowe rozwiązania. Prywatnie szczęśliwa żona i mama z małej polskiej wsi.
  • Ilona Bożejewicz-Gajtkowska

    Do nabycia za free w Starostwie Powiatowym w Toruniu, albo można pytać w bibliotekach szkolnych. Każda szkoła z powiatu toruńskiego miała ją otrzymać.

  • mamajanka

    faktycznie – lekka, piękna i powala 🙂
    ja ją chcę!